Прибуток ArcelorMittal у IV кварталі склав 1,73 млрд дол.

Найбільша металургійна компанія в світі ArcelorMittal заявила, що її загальні поставки сталі в IV кварталі 2020 р. склали 17,3 млн тонн, що на 1% менше, ніж 17,5 млн тонн у III кварталі 2020 р.. повідомляє агентство Platts.

ArcelorMittal повідомила про добрі результати за IV квартал за показниками EBITDA в 1,73 млрд доларів (майже вдвічі більше рівня IV кварталу 2019 р.) і закінчила 2020 р. з чистим боргом в 6,4 млрд дол., що є найнижчим рівнем з 2006 р. Це дозволило компанії відновити виплату дивідендів з первісної виплатою 30 центів на акцію в червні на додаток до програми зворотного викупу акцій на суму 570 млн дол.

Передбачувана дохідність близька до 6%, що ставить компанію в один ряд з диверсифікованими гірничодобувними компаніями Rio Tinto і BHP, лідерами галузі по прибутковості для акціонерів.

Сталеливарна компанія зосередилася на консолідації, продавши свої підприємства в Північній Америці компанії Cleveland-Cliffs Inc. і закривши опалубку нерентабельною печі в Польщі. Вона також продала велику частину своєї частки в заводі Ilva, що перебуває під облогою, уряду Італії.

Нагадаємо, Криворізький гірничо-металургійний комбінат ПАТ “ArcelorMittal Кривий Ріг” (АМКР) за підсумками діяльності в 2020 р. незначно скоротив реалізацію продукції в Україні через пандемію коронавірусу.

“Через протекціоністські заходи АМКР значно знизив продажі в Ліван, країнах Перської затоки. Єгипет повністю закрив ринок від імпорту арматури. Через пандеміїю і введення локдаунов на низці ринків знизився попит на сортовий прокат, а відповідно, і продажі АМКР, зокрема — на європейському ринку, в країнах MENA. При цьому на ринку ЄС діє квота, США закрити 25% митом від всіх, в країнах Євразійського союзу діє 5% мито і антидемпінгове мито, що робить поставки арматури і катанки нерентабельними”, — розповідає директор департаменту продажів в Україні і СНД ПАТ “ArcelorMittal Кривий Ріг” Євген Чумаченко.

Як вже повідомляло Nota Вene, за даними Всесвітньої сталевої асоціації, серед 15 найбільших сталевих компаній світу частка китайських виробників складає 53%. Перше місце у рейтингу належить компанії ArcelorMittal (Люксембург) — 97,1 млн тонн.

Варто зазначити, що бразильська компанія Vale заявила, що вийде з вугільного ринку в рамках свого зобов’язання стати вуглецево-нейтральною до 2050 р. і скоротити до 2030 р. 33% своїх викидів.

Vale S. A. — бразильська гірничодобувна компанія, одна з найбільших в світі. Займає провідне місце з видобутку залізної руди і нікелю, працює на п’яти континентах і в 14 бразильських штатах, має більш ніж 9000 км власних залізничних колій і десять портових терміналів.

Total
0
Shares
Previous Article

Мінекономіки очікує зростання ВВП у другому кварталі на 7% після спаду в першому

Next Article

Сильні морози у чорноморському регіоні підняли ціни на пшеницю

Related Posts
Читать дальше

Чому державні підприємства не витримують конкуренції з приватними компаніями

Обов’язком менеджменту приватної компанії є створення прибутку. Якщо директор демонструє свою неефективність, власник бізнесу звільняє його і призначає…
Total
0
Share