Прибуток Airbnb зріс утричі в порівнянні з минулим роком

Прибуток сервісу онлайн-бронювання житла Airbnb зріс у третьому кварталі 2021 р майже втричі на рік. Фінансові показники компанії виявилися рекордними за час її існування, повідомляє CNBC.

Прибуток сервісу Airbnb у ІІІ кварталі поточного року зріс на 280% порівняно з тим самим періодом того ж року. Він складає 834 млн доларів США. Виручка збільшилася до 2,2 млрд дол. — одразу на 67% більше, ніж рік тому.

Компанія повідомила про приблизно 80 млн бронювань, здійснених користувачами сервісу у третьому кварталі 2021 р. Це на 29% більше, ніж рік тому, коли по туристичному бізнесу сильно вдарила пандемія COVID-19.

Хоча пандемія ще триває, і люди обмежені у переміщеннях як у світі, так і всередині своїх країн, представники Airbnb стверджують, що за підсумками третього кварталу цього року компанія отримала рекордний виторг і прибуток за весь час своєї роботи.

У четвертому кварталі очікується сезонний спад числа бронювань, тому Airbnb розраховує на виторг близько 1,4 млрд дол.

Нагадаємо, що сервіс по оренді житла Airbnb провів одне з найбільших IPO на біржі Nasdaq в 2020 р. Компанія оцінена в 47 млрд дол.

Як вже повідомляло NotaВene, туризм — один з основних секторів світової економіки: за обсягом експорту він на третьому місці (після палива і хімічної продукції). Його частка у ВВП деяких країн, що розвиваються перевищує 20%, а у ВВП таких маленьких економік, як Мальдіви або Сейшели, — половину.

За розрахунками UNCTAD, з урахуванням міжгалузевих ефектів (наприклад, падіння випуску в одному секторі призводить до скорочення попиту на продукцію інших секторів), в середньому втрати сектора туризму мультиплікуються у втрати ВВП в співвідношенні 1: 2,5. Це означає, що 1 трлн дол. втрат у туризмі веде до скорочення світового ВВП на 2,5 трлн дол. Залежно від економік мультиплікатор на національному рівні може досягати 4.

За оцінками UNCTAD, в залежності від сценарію розвитку ситуації і від вакцинації втрати світового ВВП через спад туризму в 2021 р в порівнянні з допандемічним рівнем складуть від 1,7 трлн дол. до 2,4 трлн дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Валютні резерви НБУ зросли до 29,7 млрд дол.

Next Article

Темпи зростання світових цін на продовольство досягли 10-річного максимуму

Related Posts
Total
0
Share