Президент США і прем’єр Японії займуться ліквідацією дефіциту напівпровідників

Проблема дефіциту напівпровідникових компонентів зараз вирішується на найвищому урядовому рівні, але йдеться переважно про взаємодію представників США і Тайваню. Проте Японія також не має наміру залишатися в стороні, адже проблеми автомобільної промисловості можуть істотно підірвати місцеву економіку, повідомляє Nikkei Asian Review.

На 16 квітня призначена зустріч прем’єр-міністра Японії Йосіхіде Суги і президента США Джозефа Байдена. Обидві сторони сподіваються створити робочу групу, яка спробує виробити заходи щодо подолання кризи в напівпровідникової галузі. Система поставок компонентів, на думку авторів ідеї, повинна бути децентралізованою і не передбачати високого ступеню географічної концентрації, як це відбувається зараз.

Японська сторона направить на зустріч представників силових відомств і міністрів економічного блоку, вони повинні будуть провести нараду з американськими колегами. Одна з концепцій передбачає створення в Японії спільного дослідного центру, який дозволив би активніше освоювати нові технології в напівпровідниковому секторі. Інтерес американської сторони поширюється на посилення санкцій проти Китаю. Японські постачальники літографічного обладнання та супутніх матеріалів поки не надто обмежують себе у співпраці з китайськими клієнтами, і це може дратувати США.

Нагадаємо, у лютому американський автовиробник General Motors призупинив роботу трьох заводів в Канзасі, Онтаріо і Сан-Луїс Потосі і вдвічі сповільнив виробництво на заводі в Південній Кореї через глобальний дефіцит напівпровідників.

Варто зазначити, що Європейський Союз вирішив подвоїти частку на ринку чіпів і виділяє більше 150 млрд доларів на розробку наступного покоління цифрових індустрій в нинішньому десятилітті, прагнучи наздогнати конкурентів у США і Східній Азії в таких сферах, як виробництво мікросхем і штучний інтелект.

Як вже повідомляв NotaВene, гостра нестача мікросхем в світовому автопромі утворилася з кількох причин. Перш за все, через коронавірус підскочив попит у основних споживачів мікросхем — виробників ноутбуків (їх стали активніше використовувати через збільшення обсягу дистанційної роботи), настільних комп’ютерів (потужні ПК користувачі в режимі ізоляції ширше застосовують для ігрових розваг), а також смартфонів, планшетів та інших гаджетів. За сплеском попиту не встигають провідні світові виробники напівпровідникової продукції, такі як розташований в Нідерландах NXP Semiconductor і американська Nvidia Corporation.

Total
0
Shares
Previous Article

Українці скоротили витрати на продукти харчування майже наполовину

Next Article

МВФ готується виділити на відновлення світової економіки 650 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share