Президент підписав низку законів про реструктурізацію валютних кредитів

Президент Володимир Зеленський підписав закони щодо захисту українців, які мають борги за кредитами в іноземній валюті, повідомляє агентство “Укрінформ” з посиланням на пресслужбу глави держави.

Зокрема, президент підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті” № 1381-IX. Документ покликаний захистити позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, але не змогли своєчасно здійснювати платежі за ними, зокрема й через збройну агресію проти України.

Офіс президента зазначає, що споживче, зокрема іпотечне, кредитування в іноземній валюті заборонене з 2011 р., проте низка позичальників має валютні кредити, які були видані ще у 2006-2007 рр. З початком збройної агресії проти України та окупації частини території відбулися значні курсові коливання, що вдарило по здатності позичальників обслуговувати валютні кредити.

“Але тягар від зміни курсу не має перекладатися виключно на позичальників. Тому лише ті позичальники, які не мали простроченої заборгованості станом на 1 січня 2014 року або погасили її до дня реструктуризації, мають право скористатися умовами реструктуризації за законом, а саме: валютні зобов’язання конвертуються за середнім значенням між офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на день проведення реструктуризації, та офіційним курсом гривні до такої іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату надання кредиту”, — зазначає ОП.

Закон передбачає, що раніше сплачена неустойка зараховується в погашення тіла та процентів за кредитом; відсотки, нараховані до дня реструктуризації, перераховуються за ставками депозитів у відповідній валюті.

Після реструктуризації кредит має бути погашений протягом 10 років, проценти за таким реструктуризованим кредитом сплачуються за ринковою ставкою в національній валюті — український індекс депозитних ставок у гривні за 12-місячними депозитами плюс 1%. Кредит можна погасити достроково у будь-який момент.

Повідомляється також, що президент підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб” № 1382-IX. Він спрощує процедури банкрутства для валютних позичальників.

Глава держави також підписав закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб” № 1383-IX. Документ усуває податкове навантаження на громадян, що виникало б у зв’язку з проведенням реструктуризації валютних кредитів.

Нагадаємо, 27 січня Кабінет міністрів під час засідання затвердив постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів.

Постанова “Деякі питання забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва з метою здешевлення вартості іпотечних кредитів” передбачає компенсацію відсоткової ставки до рівня 7% річних по іпотечних кредитах, наданих позичальникам на придбання житла. Компенсацію відсотків фонд надаватиме позичальникам, які отримали іпотеку в національній валюті в уповноваженому банку.

Як вже повідомляло NotaВene, Міністерство фінансів створило ПАТ “Українська фінансова житлова компанія” для запуску доступного іпотечного кредитування населення, яку очолив ексзаступник міністра фінансів Василь Шкураков.

Міністр фінансів Сергій Марченко підписав статут компанії, яку створено для розробки та втілення механізму доступної іпотеки. Зокрема йдеться про фінансові інструменти з можливостю отримання іпотечного кредиту до 7% річних строком до 20 років із залученням до співпраці банків за державного посередництва.

Total
0
Shares
Previous Article

Зеленський затвердив список санкцій проти 13 громадян і 95 компаній

Next Article

Збитки авіакомпаній у 2021 р. у всьому світі становитимуть 47,7 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share