Претензії НАБУ до Дихне є наслідком законодавчих абсурдів щодо майна держпідприємств, – експерт

Претензії до колишнього очільника аеропорту «Бориспіль» Євгена Дихне з боку правоохоронців є наслідком застарілого законодавства, що регулює відносини оренди та відсутності злагодженої взаємодії між органами державної влади, державними підприємствами, Фондом державного майна, Антимонопольним комітетом

Про це сказав засновник аналітичного кластеру «Українська фабрика думки», аналітик, економічний експерт Юрій Гаврилечко під час обговорення сучасного стану та перспективи розвитку Government to Government lobbyism (G2G) в Україні, яке відбулось у інформагентстві УНІАН 13 жовтня 2020 року за організації Української асоціації професіоналів у сфері GR і лобістів. «Абсурдно, що аеропорт не розпоряджається своїми терміналами, і отримує затверджений фінплан на поточний рік наприкінці року», – вважає він.

Юрій зазначає, що ці претензії є сумнівними, оскільки у 2016 році, коли Євген Дихне очолював аеропорт «Бориспіль», він увійшов до рейтинг ТОП-100 найкращих топ-менеджерів України, посівши 2 місце, випереджаючи багатьох приватних керівників. А сам аеропорт – до п’ятірки найуспішніших державних компаній.

Законодавство про управління держпідприємствами в Україні, кишить юридичними пастками, а керівник в колі перехрестних обмежень

Разом з цим, під час обговорення відбулася дискусія між народними депутатам та експертами і представниками виконавчої гілки влади щодо необхідності законодавчого регулювання саме подібних ситуацій та G2G лобізму в Україні.

Народна депутатка України від фракції «Слуга народу» Тетяна Циба, зауважила, що зараз існує доволі багато сфер і явищ, які потребують законодавчого врегулювання. Вона додала, що ухвалення закону про лобізм дозволить державним і приватним структурам бути на європейському рівні взаємодії.

Її колега, член депутатської фракції “Голос” Макаров Олег додав, що зараз адвокаційний вплив здійснюється багатьма шляхами: через політичні партії, громадські організації та окремі структури, тому, щоб все було прозоро та відкрито, законодавство має чітко встановити форму, вид та методи такого впливу, щоб не виникало ніяких проблем для суспільства.

Total
0
Shares
Previous Article

Голова Фонду держмайна - акула у болоті, молюск у морі

Next Article

Парламентарі виразили підтримку необхідності ухвалення закону про лобізм

Related Posts
Total
0
Share