Поставки смартфонів в глобальному масштабі знизилися на 6%

Якщо в першому кварталі світовий ринок смартфонів демонстрував майже 30%-и приріст у кількісному вираженні рік до року, у II кварталі — все ще значний —11%, то з липня по вересень 2021 р постачання смартфонів в глобальному масштабі вже знизилися рік до року — на цілих 6% відносно III кварталу 2020 р, повідомляє аналітична компанія Canalys.

Основною причиною скорочення відвантажень аналітики називають гостру нестачу необхідних для збірки смартфонів ключових компонентів, і перш за все — напівпровідникових мікросхем. Дані щодо поставок смартфонів у грошовому вираженні у відкритій частині звіту не наводяться, однак експерти зазначають, що виробники НВІС послідовно роздувають ціну на свою продукцію. Причому робиться це навіть не стільки в спробі урвати надприбутки на тлі дефіциту, скільки задля впорядкування черги замовлень і появи можливості гарантувати (тим, хто готовий платити більше) доставку хоча б обмеженоїй партії чіпів в більш-менш розумні терміни.

З огляду на те що дефіцит мікросхем не ослабне до середини 2022 р і що розцінки на морські контейнерні перевезення як і раніше в п’ять з гаком разів перевершують докризовий рівень, абсолютно логічно прагнення постачальників смартфонів активніше просувати дорожчі моделі, оскільки саме їх продажі забезпечать (з урахуванням обмеженого ресурсу компонентів) найбільший прибуток.

Однак це прагнення входить в протиріччя з очікуваннями ринку: наближаються традиційні дні розпродажів — День самотніх (11 листопада) в КНР і Південній Кореї, “Чорна п’ятниця” в США і Європі, а там і до католицького Різдва недалеко, так що багато покупців розраховували придбати смартфон саме в цей період за набагато більш доступною ціною.

Аналітики вважають, що вендори смартфонів в цьому році виявляться більш скупими на знижки і віддадуть перевагу радикальному зниженню відпускної ціни пропозиції за майже колишню суму більш просунутого продукту. Іншими словами, будуть супроводжувати смартфон безкоштовними бонусами на кшталт бездротових навушників, пауербанків, фітнес-браслетів і інших ІТ-товарів, дефіциту яких не спостерігається.

Що ж до розстановки сил в лідируючій п’ятірці смартфони вендорів, то тут відбулися не великі, але цілком передбачувані зміни. Xiaomi поступилася завойованим в II кварталі другим місцем Apple. При цьому ринкові частки Samsung, Vivo і Oppo залишилися практично незмінними.

Нагадаємо, що дефіцит мікросхем зачепив чимало галузей, включаючи індустрію мобільних телефонів. У поточному році продажі смартфонів впадуть на 40 млн одиниць. Такий прогноз зробила дослідницька компанія Counterpoint Research.

Як вже повідомляло NotaВene, глобальний дефіцит мікросхем і зростання захворюваності COVID-19 в деяких азіатських регіонах серйозно вплинули на світове виробництво смартфонів. У другому кварталі поточного року було випущено 307 млн смартфонів, що на 11% менше, ніж в першому кварталі, але на 10% більше, ніж у другій чверті 2020 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Попит на спортивні товари в усьому світі в 2020 р впав на 7%

Next Article

Кількість робочих місць у сфері ВДЕ зросте до 25 млн за 10 років

Related Posts
Читать дальше

Авторські права захищатиме Національний орган інтелектуальної власності

Кабінет міністрів завершив реформу системи правової охорони інтелектуальної власності, створивши Національний орган інтелектуальної власності, виконання функцій якого покладено…
Total
0
Share