Поставки скрапленого газу з Америки до Європи зросли на 60%

Поставки скрапленого газу (LNG) зі Сполучених Штатів Америки до Європи у грудні зросли на 60,5% — до 4,7 млрд куб м, що на 21% (800 млн куб м) більше, ніж було поставлено в Азію, повідомляє ExPro.

Збільшення поставок до європейському регіону пояснюється рекордними цінами на природний газ в Європі, які перевищували ціни на газ в азійському регіоні. Слід також зауважити, що загалом США наростили експорт LNG на 24% — з 7,7 млрд куб м у листопаді до 9,6 млрд куб у грудні.

Три країни Європи імпортували понад 1 млрд куб м газу зі США. Найбільше, майже в шість разів зросли поставки до Великої Британії — з 190 млн куб м до 1,1 млрд куб м (+470%). Імпорт LNG Туреччиною навіть перевищив поставки до Великої Британії, але у відсотковому співвідношенні поставки зросли лише на 23% — до 1,1 млрд куб м. Трійку найбільших імпортерів Європи закриває Іспанія з поставками понад 1 млрд куб м (+35%).

Зросли поставки і в ряд інших європейський країн. Зокрема, надходження до Нідерландів зросли майже в три рази — до 550 млн куб м (+193%), поставки у Грецію збільшились у 2,5 рази — до 270 млн куб м (+163%).

Нагадаємо, що спотова ціна газу в Європі 20 грудня злетіла понад 1900 доларів США за тисячу кубометрів.

Як вже повідомляло NotaВene, світові ціни на природний газ досягли багаторічних максимумів — цьому посприяла спека, яка підвищує попит на вироблення електроенергії в північній півкулі для кондиціонування повітря, окрім того, в деяких регіонах трейдери почали заздалегідь поповнювати запаси на зиму.

Total
0
Shares
Previous Article

Ціни на промислову продукцію зросли на 62%

Next Article

Продажі NFT наблизилися до 25 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share