Постачання телевізорів падає до історичного мінімуму

У третьому кварталі 2021 р на світовий ринок було поставлено 52,51 млн телевізорів. Це на 8,3% більше у порівнянні з попереднім кварталом, але на 14,7% нижче, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляє TrendForce.

Серед факторів, що сприяли негативній динаміці, фахівці називають зростання темпів вакцинації проти коронавірусу по всьому світу. На їхньому тлі знімаються антиковидні обмеження, і люди менше залишаються вдома перед телевізорами. Крім того, через подорожчання панелей та інших електронних компонентів роздрібні ціни на електроніку зросли. В результаті попит на телевізори у третьому кварталі впав, незважаючи на те, що друга половина року традиційно вважається періодом пікових продажів.

Аналітики прогнозують збереження негативного тренду в постачаннях телевізорів у останній чверті поточного року. На їхню думку, у річному обчисленні в період з жовтня по грудень поставки знизяться на 10,3% і складуть у кількісному вираженні 59,13 млн одиниць. Якщо прогноз виправдається, обсяги відвантажень телевізорів у другому півріччі будуть одними із найнижчих за історію спостережень.

Загалом за 2021 р на світовий ринок має надійти близько 210 млн телевізорів, що на 3,2 % нижче від минулорічного обсягу. У звіті TrendForce не наводяться дані про результати окремих брендів. Проте бізнес-видання Mint, з посиланням на аналітичну компанію Omdia, повідомляє, що майже половина від загальносвітового обсягу поставок телевізорів були забезпечені компаніями Samsung Electronics і LG Electronics. На першу довелося 30,2%, а на другу — 18,8% обороту, що у сумі становить 49%. Samsung залишається лідером постачання телевізорів вже протягом 16 років поспіль.

У звіті TrendForce увага була акцентована на сегменті OLED ТБ, де всупереч падінню на ринку телевізорів загалом, за підсумками цього року очікується суттєве зростання. Аналітики пояснюють це тим, що в умовах подорожчання та дефіциту компонентів, а також більш тривалих термінів постачання продукції, виробники телевізорів приділяють більше уваги дорожчим моделям з екранами на органічних світлодіодах (OLED), які приносять більший прибуток.

На думку TrendForce, в 2021 р поставки OLED ТБ збільшаться на 72,8% і досягнуть значення 6,8 млн штук. При цьому більше 60% цієї кількості припадуть на долю лідера сегменту, компанію LG Electronics. Для неї експерти прогнозують зростання постачання OLED-телевізорів на 91% за підсумками року. У трійку лідерів ринку OLED ТВ включені японські виробники Sony та Panasonic, внесок яких у світові постачання таких телевізорів оцінюється у 20% та 7% відповідно.

У 2022 р 45% і 55% від річних поставок телевізорів доведеться відповідно на першу та другу половину року, вважають експерти. Аналітики прогнозують, що наступного року на ринок буде відвантажено 217 млн ​​телевізорів, що виявиться на 3,3% вище за показник поточного року.

Нагадаємо, що в той час як попит на телевізори в Китаї і Європі знизився через початок циклічного спаду, квартальні продажі цих пристроїв в Північній Америці в першому кварталі 2021 р досягли історичного максимуму. Цьому сприяло впровадження в економіку принципу “залишайся вдома” і урядові стимули.

Як вже повідомляло NotaВene, нестача чіпів призвела до зростання цін на телевізори і дисплеї. Відсутність планування і невірні прогнози вже призвели до того, що електроніка дорожчає в усіх сферах її використання. Найцікавіше, що дефіцит підкрався звідти, звідки не чекали – з області застарілих технологічних процесів. Брак копійчаних мікросхем гальмує виробництво складної електроніки і вганяє в кризу ринок з річним оборотом в сотні мільярдів доларів.

Варто зазначити, що Samsung продовжує займати лідируючу позицію на світовому ринку телевізорів. Південнокорейський гігант завойовує перше місце п’ятнадцятий рік поспіль.

За оцінками компанії Omdia, в останній чверті 2020 р на частку Samsung довелося 31,8% в загальному обсязі виручки від реалізації ТБ-панелей в глобальному масштабі. За підсумками минулого року в цілому компанія також отримала найбільшу частку серед усіх постачальників — 31,9%.

Total
0
Shares
Previous Article

Імпорт електроенергії минулого тижня зменшився на третину

Next Article

Ринок іграшок в Україні зріс до 256 млн дол.

Related Posts
Total
0
Share