Портфель кредитів по програмі 5-7-9% переважно сформовано аграріями

Підприємства аграрного сектора отримали найбільше кредитів за урядовою програмою “Доступні кредити 5-7-9%”, яка передбачає компенсацію частини процентної ставки за рахунок державного бюджету, повідомляє Фінансовий клуб.

“Ми видали минулого року 4 млрд грн нових кредитів. Серед них 2,5 млрд грн — це портфель за програмою “5-7-9%”. Середній чек на клієнта — біля 1,5 млн грн. 80% портфеля — це сегмент мікробізнесу та малого підприємництва”, — розповідає директор департаменту мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанку Наталя Буткова-Вітвіцька.

“Портфель кредитів “5-7-9%” на 60% сформовано сегментом агропромислового комплексу, десь 20% — оптова та роздрібна торгівля”, — уточнює Буткова-Вітвіцька.

“Більше 70% портфеля малого та середнього бізнесу — це клієнти агрогалузі”, — підтверджує заступниця директора департаменту МСБ Креді Агріколь Банку Анастасія Лазаренко.

Майже в усіх банках аграрії на першому місці серед позичальників. “Сільське господарство на кінець року зайняло істотну частку — 30%. Переважала переробна промисловість. На кінець року в клієнтів з’явився попит на оборотний капітал”, — зазначає директор департаменту документарних та кредитних операцій Банку Альянс Володимир Сураєв.

“36% припадає на сільське господарство, торгівлю — близько 20%, обробну промисловість — 18%. Транспорт і будівництво присутні в рівних частках. Середній розмір кредиту в нас — 1,3-1,5 млн грн. Найбільше коштів отримали клієнти з Київської, Вінницької, Рівненської, Хмельницької, Житомирської областей”, — додає заступник директора департаменту малого та середнього бізнесу Укргазбанку Микола Алфьоров.

В ПУМБ агровиробники отримали 45% “доступних кредитів”, сфера торгівлі — 30%, виробництво — 21%. “ПУМБ є другим банком за обсягом виданого кредитного портфеля за програмою. На кінець року в нас частка “5-7-9%” в портфелі малого бізнесу становила 56%. І ця частка продовжує зростати”, — зазначає керівник з мікрокредитування департаменту малого бізнесу ПУМБ Віктор Харковець.

“Половина пішла на агросферу (51%), а друга половина розподілилася між виробниками: легка промисловість, виробництво харчової продукції, транспортні послуги, оптова і роздрібна торгівля, медична галузь, освіта”, — каже заступниця директора департаменту розвитку корпоративного бізнесу та МСБ Кредобанку Наталія Згоба.

“Ми — регіональний банк. І наш портфель “5-7-9%” відображає економіку і галузеву структуру Львівської області. Сільське господарство і переробка — по 22%, торгівля та інші галузі — 30%”, — стверджує керівниця управління розвитку бізнесу банку “Львів” Уляна Городиська.

Банк “Глобус” 25% клієнтів залучив в агросфері, на другому місці — перевізники, на третьому — будівельні компанії, на четвертому — охорона здоров’я і салони краси. “У нас більшість кредитів — 99%  — на строк більше року. І більше 60% кредитів — це кредити більше ніж на три роки. На першому місці у нас Київська, Рівненська та Житомирські області”, — розповідає перша заступниця голови правління банку “Глобус” Олена Дмітрієва.

Нагадаємо, у 2020 р. продукція агро-промислового комплексу склала 45% в загальному експорті товарів з України, зберігши лідерство в його товарній структурі. За оцінками вчених Інституту аграрної економіки, вирішальним для сумарного зростання експорту продукції українського АПК в 2020 р. стало збільшення обсягів поставок в країни Азії, які в минулому році досягли свого максимального значення за період незалежності України — 10, 9 млрд дол. (+ 16% в рік).

При цьому вартість поставок в три інших регіони синхронно знизилися: в Європейський Союз — на 11%, до 6,7 млрд дол., в країни Африки — на 12%, до 2,9 млрд дол., в держави СНД — на 13,3%, до 1,3 млрд дол.

Як вже повідомляв NotaВene, Верховна Рада знизила з 20% до 14% ставку ПДВ для деяких видів аграрної продукції. Пільгову ставку податку в розмірі 14% встановлено для операцій по постачанню на митну територію України та на ввезення до України сільськогосподарської продукції, в частині цільного молока, великої рогатої худоби, живих свиней, пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, зерен льону та ріпаку, соняшнику та інших олійних культур, а також цукрових буряків.

Total
0
Shares
Previous Article

Продажі алкоголю на аукціонах Sotheby`s впали на 22%

Next Article

Перевиконання плану доходів бюджету є результатом боротьби з контрабандою та з податковими схемами

Related Posts
Total
0
Share