Дослідження світового ринку персональних комп’ютерів у другій чверті поточного року показують, що попит в річному обчисленні піднявся більш ніж на 10%, повідомляє аналітична компанія International Data Corporation (IDC).
Оприлюднені дані враховують поставки традиційних настільних систем, портативних комп’ютерів і робочих станцій. Планшети та сервери з архітектурою x86 в розгляд не беруться.
Незважаючи на дефіцит електронних компонентів, галузь показала зростання на 13,2%. За тримісячний період в глобальному масштабі було реалізовано 83,6 млн персональних комп’ютерів. Для порівняння: роком раніше відвантаження складали 73,9 млн одиниць.
Найбільшим виробником є китайська Lenovo, яка займає майже чверть світового ринку — 23,9%, На другому місці з невеликим відставанням знаходиться HP: її результат склав 22,2%. Замикає трійку Dell Technologies — 16,7%. Далі йдуть Apple і Acer з частками 7,4% і 7,3% відповідно.
Розвитку глобальної ПК-галузі сприяє пандемія, через яку багато компаній перевели співробітників на дистанційну роботу, а навчальні заклади почали масово впроваджувати платформи віддаленого навчання.
Нагадаємо, що за підсумками минулого року Lenovo звітувала про рекордно велику частку на ринку персональних комп’ютерів — компанія зайняла 25,3% світової галузі. При цьому високі показники продемонстровані в усіх регіонах.
Як вже повідомляло NotaВene, ринок традиційних персональних комп’ютерів (ПК) в регіоні EMEA, що включає Європу, Близький Схід і Африку, в першому кварталі 2021 р. продемонстрував вражаюче зростання. У річному вираженні продажі настільних систем, ноутбуків і робочих станцій виросли на 44,1%. Всього за три місяці з січня по березень було продано 23,9 млн ПК.
Варто зазначити, що продажі персональних компʼютерів збільшаться на 18,2% в 2021 році — до 357,4 млн штук, тоді як за підсумками минулого року зростання склало 12,9%. Про це свідчить прогноз дослідницької компанії International Data Corporation (IDC).