Поляков продає свою частку в аерокосмічній компанії Firefly Aerospace

Український бізнесмен Максим Поляков погодився продати свою частку в аерокосмічній компанії Firefly Aerospace на вимогу американського уряду, повідомляє агентство Bloomberg.

Представники уряду США та аерокосмічної промисловості висловили заперечення проти контролю Полякова над компанією через побоювання, що цінні технології можуть потрапити в Україну, Росію чи інші країни, які намагаються розробити ракетні програми.

Наприкінці листопада Поляков отримав листа від комітету з іноземних інвестицій у США (CFIUS), у якому йшлося про занепокоєння щодо національної безпеки та містилось прохання до Полякова та його інвестиційної компанії Noosphere Venture Partners продати приблизно 50% акцій Firefly.

Поляков погодився на цю вимогу, стверджуючи при цьому, що його володіння Firefly не становить загроз національній безпеці. За словами джерел, знайомих із ситуацією, уряд США припинив поточні операції з запуску ракет Firefly у Ванденберзі, оскільки розглядається питання власності з Поляковим.

“Хоча Україна є союзником США, її конфлікт з Росією посилив занепокоєння щодо того, що може статися з цінними технологіями всередині країни. Росія нарощує сили на кордоні з Україною, посилюючи побоювання, що вона вторгнеться в країну”, — зазначає Bloomberg.

Як вже повідомляло NotaВene, компанія Firefly Aerospace отримала замовлення від NASA на суму 93,3 млн дол. Набір з десяти вантажів для наукових досліджень та демонстрації технологій, за який відповідатиме Firefly Aerospace, буде досліджувати різноманітні умови та ресурси місячної поверхні, що допоможе підготуватися до місій людини на Місяць.

Нагадаємо, що власник американської Noosphere Ventures український підприємець Максим Поляков придбав контрольний пакет Dragonfly Aerospace (ПАР) — компанії з 20-річним досвідом роботи у сфері високих технологій, супутникових знімків і корисних навантажень, що будує завод із виробництва мікросупутників.

Total
0
Shares
Previous Article

Зміна клімату найсильніше вдарить по 5 областях України

Next Article

Обсяги будівництва житла зросли на 18%

Related Posts
Total
0
Share