Польська PGNiG купує понад 50% “Карпатгазвидобування”

Польська державна нафтогазова компанія PGNiG планує купити понад 50% в ТОВ “Карпатгазвидобування”, повідомляє Антимонопольний комітет України

“Про надання дозволу компанії Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (Варшава, Польща) на придбання частки в статутному капіталі ТОВ” Карпатгазвідобування “(м.Київ), що забезпечує перевищення 50 відсотків голосів у вищому органі управління товариства”, — йдеться в повідомленні АМКУ.

ТОВ “Карпатгазвидобування” належить українській групі компаній “Енергетичні ресурси України”.

PGNiG — найбільша нафтогазова компанія Польщі, що займається розробкою газових інафтових родовищ, видобутком, зберіганням і транспортуванням енергоносіїв, а також будівництвом і розвитком нафтогазової транспортної мережі, експортом і імпортом газу.

“Енергетичні ресурси України” — група компаній з іноземними інвестиціями, що спеціалізується на реалізації проєктів в українській енергетиці. Дочірня компанія Еру Трейдинг стала першою компанією, що здійснила імпорт електроенергії з країн Європи в Україну.

  • У грудні 2019 р. польська PGNiG і українська ЕРУ підписали угоду про спільну розробку нафтогазового родовища у Львівській області. Компанії збираються пробурити розвідувальну свердловину глибиною до 2500 м. Розвідувальні роботи почнуться відразу після отримання всіх погоджень і дозволів.
  • PGNiG і ЕРУ з 2016 р. займаються експортом газу в Україну. У 2017 р. вони поставили перший американський скраплений газ в Україну.
  • За прогнозами Нафтогазу, в найближчі роки видобуток газу Укргазвидобуванням (входить до групи Нафтогаз) не буде рости через виснаженості родовищ, які розробляє компанія.

Нагадаємо, що 13 січня Кабінет міністрів затвердив умови угоди про розподіл продукції (УРП) в межах Варвинської ділянки з компанією Ukrainian Energy LLC, яка діє від імені американської Aspect Energy.

Ще в жовтні 2019 р. стало відомо, що зареєстрована в штаті Техас компанія Ukrainian Energy LLC має намір провадити геологорозвідувальні роботи та промислову розробку покладів вуглеводнів Варвинської ділянки на території Полтавської та Чернігівської областей.

Але 13 грудня АТ “Укргазвидобування” подало до Окружного адміністративного суду Києва позов про скасування рішення міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції в частині висновків і пропозицій щодо визначення переможця конкурсу по Варвинській ділянці.

Total
0
Shares
Previous Article

Після заяви Ілона Маска біткоін втратив більше 10% вартості

Next Article

Виплати України за держборгом збільшаться

Related Posts
Читать дальше

Провідний виробник мікросхем TSMC обрав ринок США замість інвестування в ЄС

Провідний постачальник мікроелектроніки Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) не інвестуватиме у виробництво напівпровідників в Європі, натомість компанія зосередиться…
Total
0
Share