Половина вугільних теплових електростанцій в Європі закриється до кінця десятиліття

За даними, зібраними Europe Beyond Coal, 50% вугільних теплових електростанцій закриють або планують зупинити до кінця десятиліття. Це стосується всього європейського континенту, включаючи Західні Балкани та Туреччину, повідомляє World Еnergy.

На операторів потужностей тиснуть зростаючі ціни на дозволи на викиди СО2, екологічні норми та падіння витрат на генерацію відновлюваної енергії.

Швидкому падінню вугілля в Європі сприяють низка факторів, зокрема різке зниження вартості сонячної та вітрової енергії, вплив громадськості через роль вугілля в кліматичній кризі та наслідки для здоров’я, спричинені забрудненням повітря. Оператори вугільних електростанцій стикаються зі зростанням витрат на викиди, конкуренцією з боку відновлюваних джерел енергії.

Внаслідок цього, вугільні потужності скоротилися на 60% з 2000 р. Нині в Європі залишилось 36 проєктів вугільних теплових електростанцій, включаючи Туреччину та Західні Балкани.

Решта розташовані переважно в Німеччині, Польщі та Туреччині (приблизно 70%), тоді як п’ята частина знаходиться в Чехії, Болгарії та Румунії, а 10% — на Західних Балканах.

Після того як з початку року було скасовано або відкладено п’ять проєктів з будівництва електростанцій, що використовують вугілля, їх залишилося 36. Туреччина нещодавно відмовилася від 10% своїх вугільних проєктів із потужністю понад 3 ГВт.

Варто зазначити, що Coal India, найбільший виробник вугілля у світі, заявив, що буде реалізувати енергетичні проєкти сонячної енергетики загальною потужністю 3 ГВт. Компанія планує продовжувати відмовлятися від шахт після закриття 82 одиниць протягом попередніх трьох років.

Нагадаємо, в Португалії закрилася вугільна електростанція Sines потужністю 1296 МВт. Сталося це на дев’ять років раніше, ніж спочатку планувалося. Таким чином, Португалія стала четвертою країною в Європі, що повністю ліквідувала вугілля у виробництві електроенергії з моменту підписання Паризької угоди. Як відомо, від вугілля першою відмовилася Бельгія в 2016 р., Австрія і Швеція — у 2020 р.

У Європі в І півріччі 2019 р. вугільна генерація впала на 19%, у ІІ півріччі зниження прискорилося до 23%. У 2020 р. ці показники будуть, як показують прогнози, на 5-10% вище.

Як вже повідомляв NotaВene, частка відновлюваних джерел енергії в генерації електрики в Європі в 2020 р. вперше в історії перевищила частку викопного палива.

Статистика показує, що обсяги енергії, яка вироблється від вітру і сонця, майже подвоїлися з 2015 р., а за станом на минулий рік на них припадала п’ята частина вироблення електроенергії в країнах ЄС. У 2020 р. на 20% знизилася вироблення електроенергії за рахунок вугілля — тепер це джерело забезпечує тільки 13% всіх електроенергії, виробленої в ЄС.

Total
0
Shares
Previous Article

Перехід на зелену енергетику підвищить ціни на сталь на 60%

Next Article

Київ переходить на жорсткий карантин

Related Posts
Total
0
Share