Половина енергоблоків Центренерго не працюють через брак палива

12 з 23 енергоблоків державної генеруючої компанії ПАТ “Центренерго” станом на 11:00 5 жовтня не працювали через відсутність палива — вугілля і природного газу, повідомляє EXPRO з посиланням на дані системного оператора НЕК “Укренерго”.

Всі ТЕС державної компанії працюють мінімальним складом обладнання. Станом на 12:00 у роботі перебували три енергоблоки ТЕС загальною потужністю 408 МВт.

На Трипільскій ТЕС (Київська область) працював лише блок №3, який ніс навантаження 93 МВт.

На Зміївській (Харківська область) і Вуглегірській станціях (Донецька область) працюють по одному блоку з навантаженням 124 і 191 МВт.

За даними Міністерства енергетики, антрацитового вугілля на Трипільскій і Зміївській ТЕС залишилося на сім днів роботи. Сумарно на цих станціях станом на 4 жовтня знаходилось 31 тис. т. Запас газового вугілля на ТЕС компанії складає 41,5 тис. т, що вистачить на 5-11 днів роботи в залежності від станції.

Нагадаємо, що Україна в січні-липні поточного року збільшила імпорт кам’яного вугілля та антрациту на 13,6%, або на 1,398 млн т, проти аналогічного періоду минулого року — до 11,676 млн т.

Як вже повідомляло NotaВene, вугледобувні підприємства України в січні-серпні поточного року збільшили видобуток рядового вугілля на 6,2% (на 1 млн 153,7 тис. тонн) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 19 млн 680,5 тис. тонн.

Варто зазначити, що проєкт розпорядження Кабінету міністрів про другий національно-визначений внесок України до Паризької угоди передбачає скорочення викидів парникових газів на 65% від рівня 1990 р. Це додаткових 25%, коли 2016 р. Україна взяла на себе зобов’язання скоротити викиди на 40%, розповідає в окремому матеріалі NotaВene.

Скорочення на 40% викидів СО2 в атмосферу для України можливе тільки внаслідок скорочення виробництва: менше виробляється електроенергії, мінеральних добрив, виплавляється металу, ніж 30 років тому.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна ставить рекорди з експорту ячменю

Next Article

Оборот світової торгівлі до кінця року зросте на 10,8%

Related Posts
Total
0
Share