Покупці відмовляються від російської нафти через загрозу санкцій

Покупці російської нафти в Азії та Європі, стурбовані ескалацією навколо України, починають переглядати плани та відкладають покупки партій, побоюючись опинитися у капкані санкцій, якщо розпочнеться війна, повідомляє Bloomberg.

Російський сорт Urals у Європі різко подешевшав щодо інших марок і зараз продається з максимальною знижкою за останні два роки: кожен барель коштує майже на 4 долари дешевше за Brent.

На початку року ситуація була протилежною: окремі партії продавалися з націнкою до Brent. Але у лютому, коли Росія перекинула до України половину сухопутної армії, а країни Заходу почали евакуювати із країни дипломатів та громадян, котирування покатилися вниз.

“Трейдери сумніваються, чи варто зв’язуватися з Urals через невизначеність”, — констатує головний стратег ING із сировинних ринків Уоррен Паттерсон.

Тому Urals виглядає значно слабше, інших сортів, вказує він. Партії нігерійської Bonny Light та американської US Bakken цього тижня продавалися дорожче 100 дол. та з премією до Brent, хоча в минулому торгувалися зі знижкою, випливає з даних Platts.

Європа залишається головним ринком збуту російської нафти, отримуючи близько 2,5 млн барелів на день (48%). Але і в Азії покупці близько до серця сприймають те, що відбувається.

Нафтотрейдери, які купували російські сорти ESPO і Sokol з Далекого Сходу, дедалі більше турбуються, що постраждають від торгових обмежень, якщо Росія опиниться під санкціями, розповіли представники компаній агентству Bloomberg.

За словами трейдерів, хоча сценарій війни розглядається як менш ймовірний, ніж деескалація, учасники ринку починають переглядати плани закупівель у Росії на квітень, обираючи як альтернативу саудівську нафту чи сорти з ОАЕ. Декілька покупців у Європі повідомили, що також вважають за краще почекати, чим закінчиться ситуація з Україною.

“Ринок, безумовно, поки що не повірив, що напруженість позаду, — зазначає Паттерсон. — Премії за ризик, закладені в ціни, залишаються високими, тоді як Захід ставить під сумнів декларацію Росії про відведення військ”.

Нагадаємо, що ціна золота підскочила до максимуму з минулого червня через чергове зростання напруженості між Росією та Україною та побоювання початку збройного конфлікту.

Як вже повідомляло NotaВene.news, ціни на нафту 14 лютого досягли найвищого рівня з вересня 2014 р. через побоювання можливого вторгнення РФ в Україну, що може призвести до санкцій США та Європи, які порушать експорт від одного з найбільших виробників.

Слід зазначити, що Євросоюз закупив рекордні обсяги СПГ через загрозу зупинки імпорту газу з РФ.

Total
0
Shares
Previous Article

Експорт органічної продукції з України становить 178,6 млн євро

Next Article

Україна збільшила виробництво електроенергії на 5,7%

Related Posts
Total
0
Share