План доходів бюджету за 9 місяців перевиконали на 29 млрд грн

У січні – вересні 2021 р план доходів загального фонду державного бюджету перевиконано на 29 млрд грн, повідомляє голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

“Майже 29 млрд грн! Саме на таку суму перевиконаний план доходів загального фонду державного бюджету у січні – вересні цього року. В першу чергу, це відбулося за рахунок перевиконання плану надходжень зі сплати ПДВ, акцизу із ввезених на територію України товарів та ренти за користування надрами”, — зазначає Пацкан.

Проте ситуація з видатками, згідно з висновком Рахункової палати про результати аналізу виконання державного бюджету за дев’ять місяців, не така оптимістична.

“Видатки державного бюджету у січні – вересні становили 68% плану на рік. При цьому на придбання обладнання, капітальний ремонт, реконструкцію та будівництво — лише 38% запланованого на рік. Майже дві третини коштів на ці цілі мають бути використані в останні місяці року. Звичайно, це посилює ризики невиконання плану видатків до кінця року”, — попереджає Пацкан.

Зокрема, за його даними, на надання трансфертів місцевим бюджетам з держбюджету виділили на 6 млрд грн менше плану звітного періоду. З них за трьома бюджетними програмами на 1 млрд грн не розпочали перерахування субвенцій, а за вісьмома — виділили на 5 млрд грн менше запланованого.

Очільник Рахункової палати навів також дані про ситуацію з державним боргом. Так, за дев’ять місяців за рахунок ревальвації гривні до іноземних валют, в яких номіновано борг, загальний обсяг державного і гарантованого державою боргу зменшився на 4 % — до 2 446 млрд грн.

Варто зазначити, що до загального фонду державного бюджету за січень – жовтень 2021 р надійшло 862,1 млрд гривень. За платежами, сплату яких до бюджету контролює Державна податкова служба, надходження становили 488,2 млрд грн, Державна митна служба — 321,6 млрд гривень.

Нагадаємо, що попри перевиконання плану за надходженнями державного бюджету 2020 р на 0,8%, план видатків недовиконаний на 5% — на 67,3 млрд гривень, а дефіцит — найбільший за десять років.

Як вже повідомляло NotaВene, доходи державного бюджету в серпні становили 142 млрд грн, що на 41,7% більше, ніж за цей же період минулого року, та на 8,7% більше від плану.

Total
0
Shares
Previous Article

Стартап з українським корінням Grammarly отримав оцінку в 13 млрд дол.

Next Article

Unilever продає чайний бізнес за 4,5 млрд євро

Related Posts
Читать дальше

Компанія з ОАЕ допоможе Україні впроваджувати блокчейн-технології в державні процеси і послуги

15 лютого Міністерство цифрової трансформації України і компанія INTELMAX Management Consulting з Об’єднаних Арабських Еміратів підписали меморандум про…
Total
0
Share