Північний потік-2 не запрацює у найближчі півроку

Глава Федерального мережевого агентства Німеччини Йохен Хоманн заявив, що у першій половині 2022 р. рішення про сертифікацію газопроводу “Північний потік-2” прийнято не буде, повідомляє ВВС з посиланням на газету Handelsblatt.

Глава німецького регулятора енергетичної інфраструктури нагадав, що оператор газопроводу, компанія Nord Stream AG, як належить за законом, розпочала процес реєстрації німецького дочірнього підприємства, яке керуватиме другою чергою Північного потоку.

“Вони оголосили про це, і ми перервали процес сертифікації. Як тільки ми отримаємо документи, відлік терміну перевірки розпочнеться наново”, — сказав Хоманн.

Потім, за його словами, питання буде передано до Європейської комісії, якій теж знадобиться багато часу, щоб перевірити Північний потік-2 та його операторів на відповідність до правил Євросоюзу.

Ці правила вимагають, щоб оператор газопроводу та постачальник газу були незалежними один від одного, і щоб різні постачальники мали рівний доступ до труби. Це, однак, суперечить самій моделі, за якою збудовано і діє російський Газпром.

Втім, як розповідає в інтерв’ю NotaВene президент Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Михайло Гончар, помилково вважати Північний потік-2 “стоп-краном” російської агресії. Північний потік-2 завершує низку обхідних проектів через Чорне море і Балтику. Росія досягає цілей в шантажі Європи і без цього газопроводу. Цінове раллі на газовому ринку ЄС протягом останніх півроку – яскраве тому підтвердження.

“Цей газопровід для Путіна є лише одним з інструментів. Не вийшло застосувати негайно — може й полежати. Згодом німці та загалом європейці погодяться його запустити”, — стверджує Гончар.

Новостворена структура отримає в своє розпорядження щорічно трохи більше 1,4 млрд дол. в якості плати за транспортний сервіс з доставки газу на ринок, зазначає Гончар.

Нагадаємо, що Nord Stream AG подала заявку на сертифікацію газогону Північний потік-2 до Федерального мережевого агентства Німеччини 6 вересня 2021 р. Проте в листопаді регулятор оголосив, що призупиняє процедуру через невідповідність юридичним нормам європейського газового законодавства (анбандлінг). Операційна компанія Nord Stream AG, штаб-квартира якої розташована у Швейцарії, мала створити компанію у ФРН, щоб розділити функції.

Як вже повідомляло NotaВene, компанія Nord Stream 2 AG заснувала німецьку дочірню структуру Gas for Europe GmbH, яка стане власником та оператором 54-кілометрової ділянки газопроводу Північний потік-2.

Нова компанія стане власником та оператором 54-кілометрової ділянки газопроводу Північний потік-2, розташованої в німецьких територіальних водах, та майданчика берегових об’єктів у місті Лубміні як незалежний оператор транспортної системи відповідно до закону про енергетичне господарство ФРН. Головний офіс компанії Gas for Europe GmbH розташований у Шверіні.

Про те, чому Північний потік-2 не тільки російський, а й німецький політичний проєкт, і які шанси України зберегти газовий транзит, NotaВene розповідає в окремому матеріалі.

.

Total
0
Shares
Previous Article

Імпорт зрідженого газу до Європи побив історичний рекорд

Next Article

Україна за рік скоротила випуск вантажних вагонів на третину

Related Posts
Total
0
Share