Південна Корея розробила проєкт найбільшого в світі морського вітропарку вартістю 43 млрд доларів

В рамках стратегії по екологічно безпечному відновленню після оголошеної через COVID-19 пандемії Південна Корея розробила план побудови до 2030 р. морського вітропарку потужністю 8,2 ГВт. На реалізацію проєкту передбачається витратити 43,2 млрд доларів США, повідомляє Reuters.

Будівництво величезної офшорної вітряної електростанції (ВЕС) — важлива частина “Нового зеленого курсу”. Президент Південної Кореї Мун Чже Ін запропонував її в минулому році. Вона передбачає обмеження застосування викопного палива в країні, що займає за величиною економіки четверте місце серед азіатських держав, і досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 р.

Контракт на будівництво вітряної електростанції 8,2 ГВт на південному заході країни, покликаної стати найбільшою в світі, вже укладено.

Як повідомили в адміністрації президента, великі комунальні та інженерні компанії Південної Кореї вкладуть в будівництво ВЕС 42,4 млрд доларів США, решту суми — 0,8 млрд дол. — виділить уряд країни. Під час укладання контракту були присутні представники Korea Electric Power Corp, SK E&S, Hanwha Engineering & Construction Corp, Doosan Heavy Industries & Construction Co., CS Wind Corp and Samkang M&T Co.

Вітряна електростанція дозволить створити до 5600 робочих місць і внесе значний вклад в збільшення до 2030 р. сумарної потужності вітроелектричних установок Південної Кореї з сьогоднішніх 1,67 ГВт до 16,5 ГВт.

За заявою представників уряду, майбутня ВЕС по своїй потужності — 8,2 ГВт — відповідає шести ядерним реакторам, а в плані екології принесе ефект, аналогічний висадці 71 млн сосен. Для порівняння, найбільша в світі на сьогоднішній день морська вітроелектростанція — розташована у Великобританії Hornsea 1 — має максимальну потужність 1,12 ГВт.

Нагадаємо, вітрова і сонячна енергетика в 2020 р. у Великій Британії виробили рекордні обсяги енергії і досягли максимальної частки у виробництві електрики. Частка вітрових електростанцій вперше перевищила 20% і досягла 24,8%. Таким чином, в трьох великих економіках Європи — ФРН, Іспанії та Великобританії — частка вітроенергетики в загальному виробленні електроенергії тепер стабільно перевищує 20%.

Як вже повідомляло Nota Вene, зима цього року в Японії підкреслила проблеми, які необхідно вирішувати в процесі переходу до “зеленої” енергетики. Закриття атомних електростанцій і використання сонячних панелей в умовах аномальних холодів призвели до того, що в окремих регіонах країни резервні потужності генерації електрики знизилися до 1-2% замість необхідних 7-8%.

Total
0
Shares
Previous Article

Інфляція в Україні прискорилася до 6,1%

Next Article

Airbus A350-900 виконав перший рейс в Україну -

Related Posts
Total
0
Share