Південна Корея інвестує у виробництво напівпровідників 450 млрд дол.

Уряд Південної Кореї разом зі 153 компаніями оприлюднив амбітний план, яким передбачено інвестиції в виробництво напівпровідникової продукції в розмірі 450 млрд доларів США, повідомляє Bloomberg.

Зазначена сума буде виділена протягом наступного десятиліття. Передбачається, що реалізація цього плану дозволить забезпечити конкурентоспроможність південнокорейської напівпровідникової галузі на світовому рівні в умовах, коли Китай і США реалізують аналогічні національні плани. Лідирувати в південнокорейській програмі будуть Samsung Electronics і SK Hynix.

Так, в період до 2030 р. на розширення існуючих виробничих потужностей Samsung витратить понад 151 млрд дол., а SK Hynix — 97 млрд дол. Крім цього, за 106 млрд дол. Hynix планує побудувати чотири нові фабрики.

І Samsung, і SK Hynix переважно виробляють мікросхеми пам’яті, будучи світовими лідерами в цьому сегменті, а ось з випуску логічних мікросхем Південна Корея відстає. Втім, джерело зазначає, що компанія Samsung останнім часом все активніше конкурує в цій області з тайванською компанією TSMC, яка є найбільшим контрактним виробником мікросхем.

Клієнти тайванської компанії TSMC отримали повідомлення про те, що з 31 грудня поточного року компанія відмовиться на рік від традиційного зниження цін, а всього до 2023 р. включно буде витрачено 100 млрд дол. на розширення виробництва та освоєння нових технологій.

Нагадаємо, що Європейський Союз вирішив подвоїти частку на ринку чіпів і виділяє більше 150 млрд доларів на розробку наступного покоління цифрових індустрій в нинішньому десятилітті, прагнучи наздогнати конкурентів у США і Східній Азії в таких сферах, як виробництво мікросхем і штучний інтелект.

Як вже повідомляло NotaВene, Індія виділятиме 1 млрд дол. кожній компанії, яка запустить виробництво мікрочіпів.

Варто зазначити, що галузева організація Semiconductor Industry Association (SIA) опублікувала звіт про стан ринку напівпровідникової продукції за минулий квартал. За даними SIA, в І кварталі 2021 р. обсяг ринку в грошовому вираженні склав 123,1 млрд доларів.

Це на 3,6% більше, ніж в IV кварталі 2020 р. і на 17,8% більше, ніж в І кварталі 2020 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Рентабельність виробництва автобусів в Україні складає 7%-10%

Next Article

Україна посіла друге місце в світі з експорту ріпаку

Related Posts
Total
0
Share