Після заяви Ілона Маска біткоін втратив більше 10% вартості

Курс біткоіну значно знизився після заяви засновника Tesla Ілона Маска про відмову компанії продавати автомобілі за криптовалюту повідомляє CoinMarketCap. На ранок 13 травня біткоін торгувався на найбільших біржах на рівні трохи вище 50 тис. доларів США, що на 12% нижче, ніж днем раніше.

“Tesla призупинила придбання автомобілів з використанням біткоінів. Ми стурбовані швидким зростанням використання викопного палива для майнінгу біткоінів і операцій, зокрема вугілля, який має гірші показники викидів серед будь-якого палива”, — пише Маск в Twitter.

Тesla відзначає, що не стане ані продавати, ані використовувати біткоіни, поки їх видобуток не перейде на більш екологічні джерела енергії. Компанія також розглядаює інші криптовалюти, які використовували б менше 1% від витрат біткоіну по співвідношенню енергії до транзакції.

Відразу після заяви Ілона Маска курс біткоіну знижувався до 47,7 тис. дол. Слідом за ним падають курси і інших криптовалют: Ethereum (-7%), Binance Coin (-11%), Dogecoin (-14%), XRP (-13% ).

Нагадаємо, інвестиційний банк JPMorgan назвав теоретичну довгострокову мету для ціни біткоіну — 146 000 дол. Фахівці вважають, що образ альтернативи золоту зробить першу криптовалюту ще популярнішою.

Як вже повідомляло NotaВene, згідно з опитуванням банку Deutsche Bank, проведеним в період з 13 по 15 січня серед 627 професійних інвесторів, більшість вважає біткоіни і акції технологічних компаній США найбільшими ринковими “бульбашками”. 

Варто зазначити, що Європейське управління з нагляду за ринком цінних паперів (ESMA) у новому звіті попередило про ризики втрати всіх коштів при вкладеннях в цифрові активи, такі як біткоіни.

На думку ESMA, деякі криптовалюти “дуже ризиковані і спекулятивні”. Відсутність регулювання позбавляє інвесторів гарантій і безпеки, а також зберігає актуальність попередніх попереджень, відзначають автори документа.

Total
0
Shares
Previous Article

Дефіцит Пенсійного фонду складає 7,6 млрд грн

Next Article

Польська PGNiG купує понад 50% "Карпатгазвидобування"

Related Posts
Total
0
Share