Пільгове розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією продовжується на півроку

Верховна Рада ухвалила закони про внесення змін до Податкового та Митного кодексів, які встановлюють пільговий період для розмитнення старих автомобілів, ввезених на територію України до 31 грудня 2020 р.

Закони передбачають встановлення терміну в 180 днів для пільгового оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) і акцизним податком транспортних засобів особистого користувача, ввезених в Україну з порушеннями митного законодавства. На цей термін також встановлюється пільгове митне оформлення автомобілів, включаючи звільнення від мита.

При цьому встановлюється окремий термін — 270 днів для учасників бойових дій за умови документального підтвердження їх перебування на території ООС більш ніж 90 днів.

Закони конкретизують вимоги до транспортних засобів, які будуть підлягати пільговому митному оформленню або можуть бути вивезені з України на пільгових умовах. Це повинні бути автомобілі особистого користування, які були у використанні, і з року випуску яких пройшло більше п’яти років. Вони також повинні класифікуватися за товарними позиціями 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонн).

Закони поширюються на автомобілі, завезені в Україну до 1 січня 2021 р.

Під дію законів потраплятимуть всі транспортні засоби з європейської реєстрацією з датою виробництва після 1995 року і стандартами не нижче Євро-2. Дозволяється розмитнити один транспортний засіб однієї категорії на одну людину.

Варто зазанчити, що до другого читання з тексту законопроєкту виключені з дії пільгового режиму транспортні засоби для перевезення 10 осіб і більше, а також мотоцикли.

Додамо, що, наприклад, для бензинового автомобіля віком від 5 до 9 років і обсягом двигуна 2000 куб см ставка акцизного податку становитиме 500 євро.

Розрахована за формулою максимальна ставка податку для дизельного автомобіля віком старше 15 років і обсягом двигуна 5000 куб см становитиме 2750 євро.

Нагадаємо, первинні реєстрації нових легкових автомобілів в Україні в січні-березні поточного року зросли на 4% в порівнянні з тим же періодом 2020 р. — до 21,1 тис. одиниць.

Total
0
Shares
Previous Article

Світове споживання сталі в 2021 р. зросте на 5,8%

Next Article

Фінансування відновленого Мінагропроду коштуватиме 7 млрд в 2021 р.

Related Posts
Total
0
Share