Підземні сховища газу заповнені на 45%

Загальні запаси природного газу в українських підземних сховищах газу (ПСГ) станом на 28 грудня опустилися нижче 14 млрд куб м. Сховища заповнені на 45%. У порівнянні з попереднім роком у ПСГ зберігається на 10 млрд куб м або на 42% менше газу. Це найнижче значення на цю дату за останні п’ять років, повідомляє ExPro.

Запаси нерезидентів в українських сховищах також знизилися до 0,7 млрд куб м у режимі “митний склад”, з яких 0,5 млрд куб м – short-haul. Нерезиденти продовжують відбирати газ для експорту до Європи.

Українські компанії у режимі “митний склад” зберігають близько 0,5 млрд куб м газу, з яких 0,4 млрд куб м — short-haul. Значну частину газу в ПСГ зберігає НАК “Нафтогаз України”.

Від початку цьогорічного сезону відбору (6 жовтня) Україна відібрала з ПСГ майже 4,9 млрд куб м газу, на 9% (400 млн) більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зі сховищ було відібрано на 1,3 млрд куб м газу більше, ніж закачано цього року. Таким чином, відбір продовжується за рахунок накопичених запасів у попередній рік. У порівнянні з початком сезону відбору 2020 р запаси у ПСГ скоротилися більш, ніж удвічі.

Слід зазначити, що частина газу — 4,66 млрд куб м — газ довгострокового зберігання. Близько 176 млн куб м газу також зберігається у Вергунському ПСГ, яке знаходиться на тимчасово непідконтрольній Україні території, тому доступ до цього ресурсу відсутній.

Нагадаємо, що запаси вугілля на складах теплових електростанцій генеруючих компаній на 28 грудня 2021 р в 1,7 рази менші, ніж роком раніше (832,2 тис. тонн).

Total
0
Shares
Previous Article

Інвестиції в шампанське випередили IT за прибутковістю

Next Article

Державний борг України збільшився на 4,31%

Related Posts
Total
0
Share