Підвищення ставки ФРС створюватиме проблеми для слабких економік

Країни з економікою, що розвивається, мають підготуватися до підвищення відсоткових ставок Федеральною резервною системою США, оскільки це може сколихнути фінансові ринки і спровокувати відтік капіталу та знецінення валют, повідомляє Міжнародний валютний фонд.

МВФ попереджає, що найбільше постраждають країни з економікою, що розвивається, і вони “мають готуватися до можливих спалахів економічної нестабільності”.

Фонд зазначає, що зростання заробітної плати у США або постійні перебої в ланцюжках постачання можуть призвести до зростання цін більше, ніж очікувалося, а також підігріти очікування інфляції, спричинивши швидке підвищення ставок центральним банком США. Вплив посилення ФРС у такому сценарії може бути серйознішим для вразливих країн.

“Швидше підвищення ставок ФРС може потрясти фінансові ринки і посилити фінансові умови в усьому світі. Ці події можуть супроводжуватися уповільненням попиту і торгівлі у США та можуть призвести до відпливу капіталу і знецінення валюти на ринках, що розвиваються”, — стверджує МВФ.

МВФ звертає увагу, що ринки, які розвиваються, з більш сильним інфляційним тиском або слабшими інститутами мають діяти швидко, щоб не дозволити валютам знецінитися, і підвищити базові відсоткові ставки. Він закликав центральні банки чітко і послідовно повідомляти про свої плани щодо жорсткості політики, а країни з високим рівнем боргу, номінованого в іноземній валюті, мають у разі можливості хеджувати свої ризики.

Уряди також можуть оголосити про плани щодо збільшення бюджетних ресурсів завдяки поступовому збільшенню податкових надходжень, проведенню зміни у пенсіях та субсидіях або інших заходів.

Goldman Sachs чекає від ФРС чотирьох підйомів ставки поточного року, повідомляє агентство Bloomberg. Зростання ставки очікується у березні, червні, вересні та грудні. Посилення монетарної політики пов’язане з високими темпами інфляції та ситуацією на ринку праці.

Як нагадало агентство, у протоколі грудневого засідання ФРС дала зрозуміта, що регулятор готується діяти швидше, ніж у попередньому етапі посилення грошово-кредитної політики, щоб уберегти американську економіку від перегріву в умовах високої інфляції та зайнятості.

Як розповідає NotaВene в окремому матеріалі, світовий дефіцит ключових товарів, зростання цін та інфляція у США — все це тисне на національні валюти та ціни на внутрішніх ринках, створюючи соціальні та економічні виклики країнам із низькою купівельною спроможністю. Це вже реалізований ризик нерівномірного відновлення світової економіки. У 2022 р. перед економіками, що розвиваються, повстануть нові ризики.

Total
0
Shares
Previous Article

Кількість електромобілів в Україні збільшилася на 19%

Next Article

Населення продало валюти в 2021 р на 1,6 млрд дол. більше, ніж купило

Related Posts
Читать дальше

Федерація роботодавців вимагає відмовитися від законопроєкту 5600

Федерація роботодавців України (ФРУ) висловлює занепокоєння щодо критичних ризиків для розвитку бізнесу, інвестиційного клімату та економічного розвитку внаслідок…
Total
0
Share