Підвищення ставки ФРС створюватиме проблеми для слабких економік

Країни з економікою, що розвивається, мають підготуватися до підвищення відсоткових ставок Федеральною резервною системою США, оскільки це може сколихнути фінансові ринки і спровокувати відтік капіталу та знецінення валют, повідомляє Міжнародний валютний фонд.

МВФ попереджає, що найбільше постраждають країни з економікою, що розвивається, і вони “мають готуватися до можливих спалахів економічної нестабільності”.

Фонд зазначає, що зростання заробітної плати у США або постійні перебої в ланцюжках постачання можуть призвести до зростання цін більше, ніж очікувалося, а також підігріти очікування інфляції, спричинивши швидке підвищення ставок центральним банком США. Вплив посилення ФРС у такому сценарії може бути серйознішим для вразливих країн.

“Швидше підвищення ставок ФРС може потрясти фінансові ринки і посилити фінансові умови в усьому світі. Ці події можуть супроводжуватися уповільненням попиту і торгівлі у США та можуть призвести до відпливу капіталу і знецінення валюти на ринках, що розвиваються”, — стверджує МВФ.

МВФ звертає увагу, що ринки, які розвиваються, з більш сильним інфляційним тиском або слабшими інститутами мають діяти швидко, щоб не дозволити валютам знецінитися, і підвищити базові відсоткові ставки. Він закликав центральні банки чітко і послідовно повідомляти про свої плани щодо жорсткості політики, а країни з високим рівнем боргу, номінованого в іноземній валюті, мають у разі можливості хеджувати свої ризики.

Уряди також можуть оголосити про плани щодо збільшення бюджетних ресурсів завдяки поступовому збільшенню податкових надходжень, проведенню зміни у пенсіях та субсидіях або інших заходів.

Goldman Sachs чекає від ФРС чотирьох підйомів ставки поточного року, повідомляє агентство Bloomberg. Зростання ставки очікується у березні, червні, вересні та грудні. Посилення монетарної політики пов’язане з високими темпами інфляції та ситуацією на ринку праці.

Як нагадало агентство, у протоколі грудневого засідання ФРС дала зрозуміта, що регулятор готується діяти швидше, ніж у попередньому етапі посилення грошово-кредитної політики, щоб уберегти американську економіку від перегріву в умовах високої інфляції та зайнятості.

Як розповідає NotaВene в окремому матеріалі, світовий дефіцит ключових товарів, зростання цін та інфляція у США — все це тисне на національні валюти та ціни на внутрішніх ринках, створюючи соціальні та економічні виклики країнам із низькою купівельною спроможністю. Це вже реалізований ризик нерівномірного відновлення світової економіки. У 2022 р. перед економіками, що розвиваються, повстануть нові ризики.

Total
0
Shares
Previous Article

Кількість електромобілів в Україні збільшилася на 19%

Next Article

Населення продало валюти в 2021 р на 1,6 млрд дол. більше, ніж купило

Related Posts
Total
0
Share