Philips відкликає 4 млн апаратів вентиляції легенів через ризик виникнення раку

14 червня нідерландська компанія Philips оголосила про відкликання цілого ряду вироблених нею дихальних апаратів, приладів для штучної вентиляції легенів і апаратів для сну при апное (тимчасова зупинка дихання). Це обумовлено виявленими потенційними ризиками для здоров’я при їх використанні, повідомляє Коммерсант.

За даними виробника, піна, яка використовується для того, щоб зробити апарати більш тихими, може розкладатися і потрапляти в дихальні шляхи, за деякими даними стаючи токсичною і, можливо, приводячи до онкологічних захворювань. За словами генерального директора Philips Франса ван Хаутена, в цілому відкликання стосується 3-4 млн таких приладів.

Компанія відкликає такі прилади в США і одночасно з цим закликає призупинити їх використання по всьому світу. У випадку з різними дихальними апаратами, використовуваними вдома, — на них припадає 80% всіх апаратів, що відкликаються — Philips закликає користувачів тимчасово призупинити їх використання. Що стосується апаратів ШВЛ, використовуваних для підтримки життєвих функцій, в тому числі у пацієнтів з COVID-19, компанія рекомендує лікарям оцінити, чи переважує користь від їх застосування в кожному конкретному випадку потенційні ризики. На витрати, пов’язані з виниклою ситуацією, компанія виділила 500 млн євро.

Нагадаємо, що у зв’язку з тим, що зараз у багатьох країнах світу почалася вакцинація населення від коронавірусу, потреба в одноразових шприцах і голках різко зросла. І це відбилося на ринку з продажу шприців і голок — близько 80% медичних шприців і голок випускаються в Китаї. На тлі зростаючого попиту китайські виробники в чотири рази збільшили ціни на свою продукцію.

Total
17
Shares
Previous Article

За рік в Україні подорожчала вся продукція тваринництва

Next Article

Експорт соняшникової олії з України зросте на 19%

Related Posts
Total
17
Share