Перший в Європі завод з переробки акумуляторів електромобілів запрацює в Іспанії

У місті Кубільос-дель-Сіл в Іспанії розміститься перший завод з переробки акумуляторів електромобілів. Проєкт реалізують компанії Endesa і Urbaser. Завод планують відкрити у 2023 р, хоча процес зберігання акумуляторів почнеться заздалегідь. Очікується, що підприємство буде переробляти 8000 тонн акумуляторів на рік в Іспанії та Португалії, повідомляє Автопортал.

Акумулятори електромобілів, які потраплять на завод, будуть адаптовані для повторного використання. Решта буде розряджена, розібрана і піддана процесу поділу і дроблення, який дозволить переробляти складові матеріали. Зокрема такі як пластмаси, алюміній і мідь, а також “чорну масу”, яка становить частку, багату стратегічними металами, що мають велику цінність в Європі — такі як кобальт і нікель, які мають важливе значення для виробництва нових акумуляторів.

Проєкт дозволить створити близько 160 нових робочих місць та залучити інвестиції, які перевищують 260 млн євро.

Нині акумулятор електромобіля має строк експлуатації приблизно 10 років, тому необхідний план утилізації на піку великого попиту, який автомобільний сектор очікує на найближчі роки в результаті екологічної політики, що просувається урядами та адміністраціями.

Нагадаємо, що Туреччина в грудні 2020 р приступила до промислового виробництва карбонату літію, який може використовуватися в подальшому для створення електричних елементів живлення. Варто зазначити, що в турецькому електромобілі TOGG планується використовувати батареї вітчизняного виробництва.

Як вже повідомляло Nota Вene, Європейський Союз підготував план по створенню масштабної виробничої бази для випуску літієвих акумуляторів на території ЄС. Цього вимагає курс на озеленення економіки, транспорту і промисловості, а також спроба ліквідувати залежність від китайських виробників батарей.

Програма під назвою European Battery Innovation передбачає державну допомогу в розмірі 2,9 млрд євро для створення повного виробничого ланцюжка для акумуляторних технологій, від видобутку сировини до проєктування і виробництва акумуляторних елементів, а також їх переробки і утилізації.

Слід нагадати, що на території України зосереджені родовища 21 рідкоземельного елементу, з переліку 30 речовин, що визначені Євросоюзом як критична сировина для виробництва пристроїв для розвитку “зеленої” енергетики, зокрема, акумуляторних батарей.

Total
0
Shares
Previous Article

Великі автовиробники приступили до будівництва заводів з випуску акумуляторів

Next Article

НБУ від початку року купив на міжбанку 2 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share