Переворот у Гвінеї підштовхнув угору світові ціни на алюміній

A worker holds crushed bauxite, which is refined into aluminum, in a storage building at a treatment plant operated by Compagnie des Bauxites de Guinee (CBG) in Kamsar, Guinea, on Monday, Sept. 7, 2015. Photographer: Waldo Swiegers/Bloomberg

Ціна на алюміній підскочила до десятирічних максимумів на тлі державного перевороту в Гвінеї. На країну припадає майже п’ята частина від усього світового видобутку бокситів — сировини для виробництва чавуну й сталі, повідомляє агентство Bloomberg.

Військовий переворот в Гвінеї потряс світові ринки алюмінію 6 вересня: ціни на Лондонській біржі металів виросли на 1,8%, до найвищого рівня з травня 2011 р. А в Китаї ф’ючерси на алюміній підскочили на 3,4%, до найвищого рівня з 2006 р.

Варто зазначити, що світові біржові ціни на алюміній ще до подій в африканській країні перебували на історичному піку — 31 серпня вони поставили 10-річний рекорд. Зростання з січня склало понад 40%. Як стверджує Вloomberg, політична нестабільність в Гвінеї почала розглядатися як ризик збоїв в поставках бокситів від основного світового постачальника.

Інвестори дуже стурбовані тим, що Китай, найбільший виробник алюмінію (на країну припадає понад 60% світового виробництва), більшу частину бокситів закуповує саме в Гвінеї, пояснює головний аналітик по алюмінію в Пекіні Сюн Хуей. За даними головного митного управління КНР, на африканську країну припадає понад половини імпорту сировини для алюмінію (55%).

Алюміній, який використовується у виробництві всього — від автомобільних запчастин до банок для напоїв і побутової техніки — особливо погано себе почував на початку пандемії, але зараз переживає різке відродження в міру відновлення споживчого попиту, відзначає Bloomberg.

Нагадаємо, що цими вихідними в Гвінеї стався державний переворот, який був зроблений військовим спецназом на чолі з полковником Мамаду Думбуя. У своєму зверненні він оголосив про припинення дії конституції, розпуск парламенту і закриття кордонів. Влада, за його словами, переходить в руки Національного комітету згуртування і розвитку (CNRD).

83-річний президент Гвінеї Альфа Конде більшу частину життя провів в опозиції, але закінчує свою кар’єру після того як за допомогою поправок до конституції домігся третього президентського терміну.

Як вже повідомляло NotaВene, імпорт залізної руди в Китай в 2020 р досяг рекордного рівня, збільшившись на 9,5% в порівнянні з 2019 р, оскільки країна збільшила витрати на інфраструктуру, щоб стимулювати відновлення економіки на тлі пандемії коронавірусу і зростання виробництва.

Total
0
Shares
Previous Article

Видобуток газу в Україні у серпні скоротився на 2%

Next Article

Український ринок вживаних легкових автомобілів зріс на 56%

Related Posts
Читать дальше

ФДМ визначився зі стартовою ціною Об’єднаної гірничо-хімічної компанії

Фонд державного майна оголосив стартову ціну ПАТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” (ОГХК), в управління якого передано Вільногірський гірничо-металургійний комбінат…
Total
0
Share