Перевиконання плану доходів бюджету є результатом боротьби з контрабандою та з податковими схемами

Державний бюджет у першому кварталі 2021 р. перевиконано за доходами на 13,5 млрд грн Прем’єр-міністр Денис Шмигаль стверджує, що це стало можливим завдяки трансформаціям, які беруть початок у минулому році. Про це глава уряду пише на своїй сторінці у facebook.

“Це демонструє стратегічну та цілеспрямовану боротьбу з контрабандою на митниці та зі скрутками-схемами в податковій. Це системна робота, і вона точно продовжиться”, — написав Шмигаль. 

“Державний бюджет у першому кварталі 2021 року перевиконано за доходами на 13,5 млрд грн (це 106% виконання). Для порівняння, у першому кварталі 2020 року невиконання бюджету складало 27,5 млрд грн (88% від плану). Це результат тих трансформацій, які ми системно запускали весь минулий рік. Зокрема, позитивні зміни відчуваються і на митниці. За перший квартал цього року митна служба зібрала на 40% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Це демонструє стратегічну та цілеспрямовану боротьбу з контрабандою на митниці та зі скрутками-схемами в податковій”, — звітує прем’єр-міністр.

Він зазначає, що експорт за перший квартал зріс на 12% у порівнянні з першим кварталом минулого року. “Значне зростання експорту наших товарів продовжує спостерігатися в Китай (+55%), до Великої Британії (+38%) та до Європейського союзу (+17%)”.

“Ще одним інструментом підтримки українського бізнесу, який продає товари за кордон, стане Експортно-кредитне агентство, — звертає увагу Шмигаль. — Це установа, яка допомагає нашим експортерам і страхує їх ризики. Уряд цього тижня докапіталізував ЕКА на 1,8 млрд грн. За даними Міністерства розвитку економіки, таке рішення дасть змогу збільшити обсяг загального експорту України на 2-3%”.

Україна зменшує частку держави в економіці. Верховна Рада підтримала законопроєкт, який розблоковує процес “Великої приватизації”. Кабінет мністрів планує залучити в бюджет до 12 млрд грн від продажу держмайна.

“Перші аукціони мають пройти вже цього літа. Серед перших об’єктів: Об’єднана гірничо-хімічна компанія, Президент Готель і Перший київський машинобудівний завод “Більшовик”, — наголошує глава уряду.

“Від моменту старту державної програми “Доступні кредити 5-7-9%” уповноважені банки видали майже 13 тисяч кредитів, а загальна сума склала фактично 30 млрд грн. Програма продовжує набирати оберти — за останній тиждень було видано рекордну суму доступних позик (1,9 млрд грн)”, — підсумовує Шмигаль.

Як вже повідомляв NotaВene, доходи державного бюджету у березні 2021 р. становлять 108 млрд грн, що на 8% перевищує плановий показник і на 22,4% — минулорічний рівень. Загальний фонд бюджету у березні отримав 94,8 млрд грн, що на 5,7% більше плану і на 21% перевищує показник березня 2020 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Портфель кредитів по програмі 5-7-9% переважно сформовано аграріями

Next Article

НБУ повернувся на міжбанк для продажу валюти

Related Posts
Total
0
Share