Перехід на зелену енергетику підвищить ціни на сталь на 60%

Перехід на “зелене” виробництво сталі може збільшити ціни на металопродукцію на 60%. Таку оцінку оприлюднив виконавчий директор ArcelorMittal Europe Герт Ван Полвурде, повідомляє агентство Reuters.

“Споживачі мають бути готові до більш високих витрат на сталь, приблизно на 60%, щоб забезпечити більш чисте виробництво”, — заявив Ван Полвурде.

На його думку, ЄС необхідно буде запровадити захисні заходи для обмеження імпорту сталі, виробленої з високим рівнем викидів СО2.

Таким заходом є механізм Carbon Border Adjustment (CBAM). Це платіж, який після запровадження стягуватимуть у разі ввезення в ЄС продукції, виходячи з обсягів викидів СО2 в процесі її виробництва.

Наразі ArcelorMittal шукає партнерів і державне фінансування для скорочення викидів СО2 у процесі виробництві сталі на своїх підприємствах у Німеччині.

“Ми хочемо замінити вуглець і збільшити використання металобрухту”, — наголосив виконавчий директор.

За словами Ван Пулверде, компанія оцінює інвестиції в “зелене” виробництво сталі на заводах в Бремені й Айзенхюттенштадті в 1,18-1,77 млрд доларів США.

ArcelorMittal має намір замінити доменні печі на заводах на електродугові. Крім того, компанія планує побудувати заводи з виробництва заліза прямого відновлення (DRI), які спочатку працюватимуть на газі, а потім на водні.

Процес виплавки DRI скорочує викиди CO2 в порівнянні з доменним виробництвом на дві третини, згідно з оцінками ArcelorMittal. Інвестиції в “зелене” виробництво сталі на заводах в Німеччині дадуть змогу зменшити викиди СО2 на 5 млн т на рік.

ArcelorMittal має намір перейти на “зелене” виробництво сталі до 2050 р. Сталеливарний гігант планує у 2021 р. збільшити обсяги поставки “зеленої” сталі споживачам до 120 тис. т, а у 2022 р. вийти на 600 тис. т.

Як вже повідомляв NotaВene, понад 400 промислових компаній важкої промисловості і транспортного сектору, серед яких сталеливарний гігант ArcelorMittal, уклали угоду зі скорочення викидів парникових газів для досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 р.

Угода під назвою “Партнерство Місія здійсненна” об’єднує підприємства з семи індустрій — сталеливарної, цементної, хімічної, алюмінієвої промисловості, суднобудування, авіації і вантажоперевезень. На галузі сумарно припадає одна третина світових викидів парникових газів.

Варто зазначити, що за підрахунками Міжнародного інституту алюмінію, для декарбонізації світового алюмінієвого сектору в період до 2050 р. буде потрібно від 500 млрд до 1,5 трлн доларів США.

Total
0
Shares
Previous Article

Світовий банк покращив прогноз зростання ВВП України

Next Article

Половина вугільних теплових електростанцій в Європі закриється до кінця десятиліття

Related Posts
Читать дальше

НКРЕКП схвалила підвищення з 1 квітня тарифу на передачу електроенергії для Укренерго

Національна комісія, що здійснює регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила підвищення тарифу на передачу електроенергії для ПрАТ…
Total
0
Share