Паспорт вакцинації в ЄС почне діяти з 15 червня

Єврокомісар Тьєррі Бретон, відповідальний за вакцинацію, презентував 28 березня майбутній європейський сертифікат здоров’я, який буде діяти з 15 червня, передає телеканал LCI.

“Поки ми зможемо бути впевнені, що кожен європеєць, який бажає пройти вакцинацію, буде мати рівний доступ до вакцини, ми зможемо мати механізм, сертифікат, який демонструє стан здоров’я”, — заявив єврокомісар. За його словами, в документі будуть вказані дата народження, номер паспорта, завірений QR-кодом, тип вакцини, якщо людина робила щеплення, а також інформація про те, чи хворіла людина коронавірусом і про наявність у неї антитіл.

Сертифікат можна буде завантажити на смартфон або надрукувати в паперовій версії, він буде діяти з 15 червня 2021 р.

Бретон спростував обов’язковий характер цього сертифіката, запевнивши, що його використання залишиться добровільним. “Якщо ви не хочете проходити вакцинацію, у вас її не буде”, — зазначив чиновник.

Що стосується звинувачень в прихованому примусі отримання сертифіката для туристів, то Бретон відповів: “Ті, хто не хоче отримувати сертифікат, зможуть і надалі користуватися всіма пропонованими можливостями. Якщо вони зобов’язані мати відповідний стан здоров’я для будь-яких дій, то зможуть пройти швидкі тести”.

Варто зазначити, що сертифікат здоров’я ще належить офіційно узгодити між державами-членами Євросоюзу.

Як відомо, в середині березня Європейська комісія представила проєкт Цифрових зелених сертифікатів (Digital Green Certificate), які дозволять їх власникам безпечно і з мінімальними обмеженнями подорожувати в Євросоюзі під час пандемії COVID-19.

Нагадаємо, за інформацією телеканалу Euronews, паспорт вакцинації для вільного пересування в ЄС буде дійсний тільки при вакцинації проти COVID-19 препаратами, схваленими Європейським агентством лікарських засобів (EMA).

Джерело Euronews стверджує, що член Єврокомісії з питань юстиції Дідьє Рейндерс “дав зрозуміти, що держави-члени можуть вільно вакцинувати своїх громадян іншими препаратами, але їм не буде виданий ліцензований проїзний сертифікат, якщо їх щеплення не було зроблено схваленими вакцинами, з яких на даний момент пройшли схвалення чотири — Pfizer-BioNtech, AstraZeneca, Moderna і Johnson & Johnson”.

Як вже повідомляв NotaВene, Португалія тимчасово припиняє використання для вакцинації від коронавірусу препарату британсько-шведської компанії AstraZeneca на час вивчення його побічних ефектів.

Загалом від початку березня понад десять країн Європи призупинили застосування вакцини Oxford/AstraZeneca через випадки виникнення тромбів у щеплених. Це, зокрема, Австрія, Данія, Німеччина, Норвегія, Нідерланди, Ісландія, Італія, Іспанія, Австрія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія і Болгарія, Люксембург, Таїланд і Франція.

Варто зазначити, провалилися всі оптимістичні прогнози про близькість кінця пандемії і скасування карантину, які були світовим трендом на початку масової вакцинації.

Total
0
Shares
Previous Article

Суд скасував вимогу податкової служби до компанії Ахметова і Новинського на 451 млн грн

Next Article

Київстар заробив в минулому році 10,4 млрд грн прибутку

Related Posts
Total
0
Share