Парламент підтримав щорічну індексацію пенсій 1 березня

Верховна Рада схвалила у першому читанні зміни до деяких законів стосовно удосконалення пенсійного законодавства. Законопроєкт №4668 “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення пенсійного законодавства” підтримали 317 народних депутатів, повідомляє агентство “Укрінформ“.

Документ пропонує: визначити дату щорічної індексації пенсій — 1 березня, здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах. Законопроєкт також пропонує призначати достроково пенсії за віком за півтора роки до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано зв’язку із змінами в організації виробництва та за інших умов, а також призначати достроково пенсії матерям (батькам) дітей, хворих на тяжке, рідкісне захворювання, яким не встановлено інвалідність.

Очікується, що закон набере чинності з 1 січня 2022 р. Можливі додаткові видатки складатимуть 7,2 млн грн на рік для 817 осіб, яким встановлено надбавки за раніше діючим законодавством за більш пізній вихід на пенсію та 0,03 млн грн на рік для дострокового призначення пенсій матерям дітей, які хворі на тяжке, рідкісне захворювання, яким не встановлено інвалідність.

Додаткові видатки, необхідні для індексації пенсій будуть уточнені після визначення порядку індексації та коефіцієнту збільшення пенсій.

Нагадаємо, що за даними Державної казначейської служби, на 1 серпня 2021 р борг Пенсійного фонду за позиками, які залучалися з єдиного казначейського рахунку для покриття касових розривів фонду, становив 74,2 млрд грн.

Як вже повідомляло NotaВene, Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №3515 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення.

Варто зазначити, що на початку червня Кабінет міністрів схвалив законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг”, яким передбачається надання пільг з оплати проїзду на підставі рішень органів місцевого самоврядування.

Total
0
Shares
Previous Article

ЄЕК продовжила на 5 років мито на українські нержавіючі труби

Next Article

Інфляція в серпні склала 10,2%

Related Posts
Total
0
Share