Палата представників Конгресу США оголосила імпічмент Трампу

В ході голосування в Палаті представників 13 січня до Демократичної партії приєдналися десять республіканців. Імпічмент президенту Дональду Трампу підтримали 232 конгресмени, проти голосували 197. Тепер своє слово повинні сказати члени верхньої палати Конгресу США — Сенату.

«Ми вважаємо, що президент Сполучених Штатів являє собою чітку і безпосередню загрозу республіці», — заявив конгресмен Джеймі Раскін.

Рішення було затверджено 232 голосами «за» (серед них десять членів Республіканської партії) і 197 «проти». Утрималися п’ятеро конгресменів.

Демократи впевнені, що винесення імпічменту було необхідно: потрібно показати всьому світу, що поведінка Трампа неприпустима, нехай навіть потім Сенат не затвердить звинувачення і президента влади не позбавить — для цього необхідні голоси двох третин членів верхньої палати Конгресу.

Дональд Трамп став першим в історії президентом США, якому імпічмент ухвалений двічі. Нагадуємо, у лютому 2020 р. американські сенатори не стали визнавати Трампа винним в зловживанні владою і перешкоджанні розслідуванню, яке проводив Конгрес.

Під час обговорення демократи напирали на те, що президент своїми діями не просто допустив, а викликав збройний заколот і смерть кількох людей, в тому числі одного поліцейського. Республіканці заперечували: хтось називав все дійство політичним переслідуванням, хтось закликав до умиротворення і радив не прискорювати відхід президента, який і так залишить посаду менш ніж через тиждень.

Обраний президент США Джо Байден звернувся до Сенату із закликом затвердити винесене Палатою представників рішення про оголошення імпічменту президенту Дональду Трампу.

“Я сподіваюся, що керівництво Сенату знайде спосіб впоратися зі своїми конституційними обов’язками щодо імпічменту, одночасно працюючи над іншими невідкладними справами країни”, — йдеться в заяві Байдена, яка розміщена на сайті його штабу.

Як вже повідомляв Nota Вene, 6 січня прихильники Дональда Трампа увірвалися в будівлю Конгресу США, намагаючись зірвати затвердження перемоги демократа Джо Байдена на виборах президента. В результаті заворушень загинули п’ятеро людей, більше 50 були затримані, порушено 25 кримінальних справ про внутрішній тероризм. Після цього конгресмени стали обговорювати можливість дострокового звільнення Трампа від обов’язків президента, в тому числі через імпічмент або застосування 25-й поправки до Конституції США.

Total
0
Shares
Previous Article

Експорт електроенергії в 2020 р. перевищив імпорт вдвічі

Next Article

Україна суттєво зменшила експорт труб

Related Posts
Total
0
Share