Банки Німеччини дозріли для створення криптовалютних гаманців

Група ощадних банків Німеччини, в яких зберігається понад 1 трлн євро заощаджень вкладників, вивчають можливість запропонувати своїм клієнтам гаманець для торгівлі криптовалютою, повідомляє агентство Reuters.

Цей проєкт знаменує для банків радикально новий підхід для роботи з клієнтами, які, як і раніше, використовують готівку і уникають ризикованих інвестицій або великих позик.

Сукупна база німецьких ощадних банків (Sparkasse) налічує близько 50 млн клієнтів, активи під управлінням групи оцінюються в 1,4 трлн євро (1,58 трлн доларів США). Sparkasse – найбільша фінансова група Німеччини.

За даними німецького видання Capital, над концепцією працює команда постачальника ІТ-послуг S-Payment. Голосування за пілотним проектом нібито проведуть на початку 2022 року.

Видання стверджує, що план передбачає можливість купівлі та продажу цифрових активів безпосередньо через рахунки. Клієнтам не доведеться проходити додаткові процедури перевірки.

Варто зазначити, що Sparkasse робить цей крок на тлі високої інфляції та штрафів для банків та вкладників за негативні відсоткові ставки, що розпалює спекотні дебати в Німеччині щодо друку грошей центральним банком.

Все це спонукало німців вкладати більше коштів у власність та інші об’єкти, щоб уникнути того, що деякі назвали “експропріацією” їхнього багатства.

У листопаді президент Асоціації німецьких ощадних банків Хельмут Шлевейс назвав поєднання низьких відсоткових ставок та зростання цін “токсичною сумішшю”.

Пілотний проєкт з торгівлі криптовалютою планується розпочати з кількох ощадних кас. Кожен із 370 підрозділів Sparkasse по всій Німеччині зможе самостійно вирішити, чи допускати своїх клієнтів до торгів криптолютою, чи ні.

Нагадаємо, що Сальвадор став першою у світі країною, що узаконила використання криптовалюти біткоін як платіжного засобу.

Як вже повідомляло NotaВene, уряд Куби опублікував резолюцію, згідно з якою Центральний банк країни встановить правила щодо криптовалюти і визначить методики ліцензування постачальників відповідних послуг.

Слід зазначити, що річна інфляція в єврозоні у вересні 2021 р пришвидшилася з 3% в серпні до 3,4%, що стало максимальним показником з вересня 2008 р, коли річна інфляція склала 3,6%.

Total
0
Shares
Previous Article

80% світової хмарної інфраструктури контролюють вісім компаній

Next Article

Україна скоротила експорт феросплавів на 8%

Related Posts
Total
0
Share