Оператори зв’язку перевершили за рівнем забруднення авіакомпанії

Пандемія коронавірусу призвела до того, що інфраструктура телекомунікаційних компаній увійшла в число лідерів зі забруднення навколишнього середовища. За наявними даними, оператори зв’язку генерують приблизно вдвічі більше викидів вуглекислого газу, ніж авіакомпанії, повідомляє Boston Consulting Group (BCG).

У загальному обсязі викидів CO2 частка телекомунікаційного бізнесу зросла до 3-4%. При цьому вплив авіаліній на екологію знаходиться під набагато більш пильним наглядом влади всього світу.

Як прогнозує BCG, якщо не вжити заходів уже сьогодні, до 2040 р частка “штучного” CO2 від телекомунікаційного бізнесу виросте до 14%. При цьому частка операторів зв’язку вже зараз вище, ніж у виробників електроніки, які відповідальні менш, ніж за 2% викидів, а абсолютними світовими антилідерами є виробництво їжі (25%) і будівництво (10%).

BCG вважає, що негативний вплив телекомунікаційних компаній на природу можна знизити переходом на 5G-технології, оптимізацією систем охолодження дата-центрів, переходом на поновлювані джерела енергії та оцифруванням” бізнес-процесів у всіх галузях, а також контролем ланцюжка постачальників для галузі. Крім того, пропонується диференціювати тарифи на електроенергію.

Нагадаємо, що європейський кліматичний закон збільшує мету ЄС щодо зниження викидів до 2030 р з 40% до мінімум 55% і на законодавчому рівні вводить зобов’язання досягти вуглецевої нейтральності до 2050 р.

Як вже повідомляло NotaВene, за оцінками BCG, для повного впровадження мереж 5G в Європі буде потрібно 150 млрд євро, і для завершення робіт з модернізації фіксованої інфраструктури до гігабітних швидкостей необхідно ще стільки ж коштів. В даний час ЄС інвестує в мобільні мережі всього 16,4 млрд євро.

Варто зазначити, що продажі смартфонів з підтримкою 5G в 2021 р досягнуть позначки в 500 млн штук. Ринок 5G-апаратів почав зароджуватися в 2019 р. Тоді в свті було реалізовано близько 20 млн пристроїв. У 2020 р продажі злетіли приблизно в 15 разів: за оцінками аналітиків Digitimes Research, відвантаження 5G-смартфонів склали від 280 до 300 млн одиниць.

Total
0
Shares
Previous Article

Світовий ринок одягу секонд-хенд в найближчі 5 років подвоїться

Next Article

Ринок промислового друку показує впевнене зростання

Related Posts
Total
0
Share