Оператор ГТС отримав чистий прибуток у розмірі 4,6 млрд грн

За І квартал 2021 р. ТОВ “Оператор ГТС України” отримало чистий прибуток у розмірі 4,6 млрд грн, повідомляє пресслужба державного підприємства.

“Понад 80% доходу ОГТСУ від основної діяльності отримані в результаті міжнародних операцій, і не більше 20% припадає на внутрішній ринок. Тож, з огляду на планове скорочення у 2021−24 роках транзиту газу з 65 млрд кубометрів до 40 млрд кубометрів, згідно з умовами поточного транзитного контракту, прибуток скоротився на 1,7 млрд грн у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року”, — зазначає оператор.

Компанія зверає увагу на те, що на цогорічні результати вплинула заборгованість операторів газорозподільних мереж (ГРМ) за відібраний газ з системи магістральних газопроводів. Наразі борги та нарахування до сплати операторів ГРМ складають майже 10 млрд грн.

“Оператор ГТС України успішно та ефективно розпочав цей рік, про що свідчить прибуток розміром 4,6 млрд грн. Проте на результат вплинули заборгованості облгазів, нарощені протягом лютого-березня 2021-го. На сьогодні оператори ГРМ мають заборгованість майже 10 млрд грн. Відповідно до цієї суми збільшився резерв сумнівних боргів. Якби не цей фактор, чистий прибуток ОГТСУ був би майже вдвічі більшим — 8,6 млрд грн”, — пояснює фінансовий директор Оператора ГТС Юрій Кулик.

Нагадаємо, що за результатами 2020 р. — першого року роботи незалежного Оператора ГТС — компанія отримала чистий прибуток у розмірі 20,4 млрд грн.

Як вже повідомляло NotaВene, у 2020 р. транзит російського газу по газо-транспортній системі України скоротився до 55,8 млрд кубометрів порівняно з 2019 р. Падіння склало 38%.

Варто зазначити, що в грудні 2020 р. Антимонопольний комітет оштрафував на 380,2 млн грн 18 облгазів групи “Регіональна газова компанія”, що управляє всім газовим бізнесом Дмитра Фірташа, за зловживання монопольним становищем.

Total
0
Shares
Previous Article

90 тис. нових автомобілів поповнять український ринок у 2021 р.

Next Article

Світовий ринок e-commerce виріс на 38%

Related Posts
Total
0
Share