Оператор ГТС отримав 5,8 млрд грн прибутку

ТОВ “Оператор ГТС України” за січень-вересень 2021 р отримало 5,8 млрд чистого прибутку; чистий дохід компанії від реалізації послуг становив 40 млрд гривень, повідомляє Укрінформ.

Чистий рух грошових коштів від операційної діяльності ОГТС за дев’ять місяців 2021 рстановив 8,2 млрд грн проти 26,6 млрд грн за аналогічний період 2020 р. Дебіторська заборгованість компанії зросла до 12,4 млрд грн, а резерв під кредитні збитки, пов’язаний з цією заборгованістю, становив близько 8 млрд грн.

Важливим фактором впливу на фінансові результати ОГТС є зростання заборгованості операторів газорозподільних мереж за відібраний із системи магістральних газопроводів газ.

“Оператор ГТС України залишається прибутковою компанією, проте заборгованість облгазів все сильніше впливає на фінансову стабільність підприємства: хоча від облгазів надходять кошти для погашення дебіторської заборгованості за послуги балансування газу, сформованої у лютому-березні 2021 р, їх обсяг не співставний із накопиченими боргами. Ситуація погіршується тим, що паралельно формується нова заборгованість, наприклад, у вересні заборгованість облгазів за послугу балансування зросла на понад 2,6 млрд грн”, — зазначає фінансовий директор Оператора ГТС Юрій Кулик.

Нагадаємо, що виручка ОГТС за 2020 р склала 62,7 млрд грн, чистий прибуток — 28,4 млрд грн без урахування дебіторської заборгованості учасників газового ринку за небаланси.

Як вже повідомляло NotaВene, транзит природного газу через газотранспортну систему України у січні-вересні поточного року становив 32,7 млрд куб. м, що на 17,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року (39,5 млрд куб. м).

Варто зазначити, що українська газотранспортна система стане частиною транспортного коридору для експорту водню в ЄС. Про це заявили представники галузевої ініціативи European Hydrogen Backbone (EHB), яка об’єднує 23 газові інфраструктурні компанії ЄС.

Total
0
Shares
Previous Article

Ілон Маск став найбагатшою людиною за всю історію рейтингів Forbes

Next Article

Microsoft збільшив чистий прибуток у I кварталі до рекордних 20,5 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share