Операційний прибуток Panasonic збільшився в 27 разів за рахунок акумуляторів і побутової техніки

З початком пандемії попит на побутову техніку виріс, оскільки люди були змушені створювати собі комфортні умови перебування в самоізоляції. Для корпорації Panasonic сприятливим трендом стала також концентрація на випуску тягових акумуляторів для електромобілів. Операційний прибуток японської компанії в минулому кварталі виріс відразу в 27 разів в річному численні, повідомляє Reuters.

З квітня по червень включно Panasonic вдалося заробити на поточних операціях майже 950 млн доларів США, що виявилося на 50% вище за очікування аналітиків. Одночасно було встановлено новий рекорд за величиною операційного прибутку першого фіскального кварталу за період з 2008 р. Реструктуризація бізнесу, що передбачає концентрацію Panasonic на випуску літієвих акумуляторів, промислового обладнання та компонентів, починає приносити свої плоди. За рік операційний прибуток компанії збільшився більш ніж в 27 разів.

Автомобільний бізнес Panasonic приніс компанії чистий прибуток в розмірі 89 млн дол., хоча рік тому він демонстрував рівні за величиною збитки. Зараз Panasonic готується до запуску тестової лінії по виробництву літієвих акумуляторів типорозміру 4680, які будуть прийняті на озброєння електромобілями Tesla. До кінця десятиліття компанія розраховує збільшити обсяги випуску батарей у сто разів, попутно зробивши реальністю створення електромобілів вартістю менше 25 000 дол. з адекватним оснащенням і запасом ходу.

Крім спільного підприємства з Tesla в Неваді, компанія Panasonic має намір розгорнути виробництво акумуляторів в Європі для постачання ними інших автовиробників. Створено спільне підприємство з Toyota Motor, яке орієнтоване на постачання акумуляторами японського автогіганта. Поточний рік Panasonic розраховує завершити з прибутком у розмірі 3 млрд дол., що дещо гірше очікувань аналітиків.

Нагадаємо, що 1 лютого японська корпорація Panasonic оголосила про припинення виробництва фотоелектричної продукції на своїх заводах в Малайзії і префектурі Сімане в Японії.

Слід зазначити, що в 2009 р компанія Panasonic планувала увійти в трійку світових лідерів з виробництва сонячних панелей, для чого в 2011 р перетворила профільний бізнес Sanyo Electric у власний підрозділ. З 2012 р ціни на сонячні панелі знизились приблизно на 30%, переважно за рахунок китайських конкурентів, що зробило цей бізнес Panasonic збитковим. Отже, компанія має намір до березня 2022 р припинити профільну діяльність на підприємствах в Малайзії і Японії. Співпраця з Tesla на даному напрямку була припинена ще в минулому році.

Як вже повідомляло NotaВene, згідно з фінансовим звітом, Panasonic в минулому році продав всі належні їй акції Tesla. Це принесло компанії майже 4 млрд доларів. Японська корпорація володіла акціями виробника електромобілів 10 років.

Total
0
Shares
Previous Article

Рівень державного боргу України зменшився до 54,6% ВВП

Next Article

МВФ змінює порядок надання допомоги державам з низьким рівнем доходу

Related Posts
Читать дальше

Уряд передав Укренерго, Оператора ринку і Магістральні газопроводи під управління Міненерго

Кабінет міністрів передав НЕК “Укренерго” та ПАТ “Магістральні газопроводи України” з під управління Міністерства фінансів під управління Міністерства…
Total
0
Share