ООН прогнозує зростання світової економіки на 5,4%

Зростання світової економіки в 2021 р., за оцінкою відділу глобального економічного моніторингу ООН, складе 5,4%, зазначається в звіті.

Прогноз зростання світового ВВП був покращений: в січні очікувалося зростання в 4,7%. Зниження світової економіки в 2020 р. склало 3,6%.

Відновлення економіки Китаю та США поліпшило перспективи глобального зростання, проте йому загрожує збільшення кількості випадків зараження коронавірусом і “недостатній прогрес в вакцинації в багатьох країнах”, — йдеться у звіті.

Головний економіст ООН Елліот Харріс зазначає, що нерівність доступу до вакцинації “створює значний ризик для і без того нерівномірного і нестабільного відновлення світової економіки”.

Країни, що залежать від обробної промисловості, виявилися в більш сприятливих умовах в тому числі під час відновлення економіки, зазначено в доповіді. Аналітики ООН відзначають, що показники світової товарної торгівлі вже перевищили допандемійний рівень. Цьому, зокрема, сприяв високий попит на засоби індивідуального захисту, електронне та електричне обладнання.

Як вже повідомляло NotaВene, Організація Об’єднаних Націй зробила прогноз, що відновлення світової торгівлі знову сповільниться в І кварталі 2021 р. на тлі пандемії коронавірусу. Конференція ООН з торгівлі і розвитку очікувала падіння торгівлі товарами на 1,5% в порівнянні з попереднім кварталом і падіння торгівлі послугами на 7%.

Варто зазначити, що міжнародне рейтингове агентство Fitch покращило прогноз зростання світового ВВП у 2021 р. до 6,1%. Причинами покращення прогнозу є посилення фінансової підтримки з боку влади, адаптація економік і нарощування темпів вакцинації. Раніше експерти прогнозували зростання на 5,3%.

Total
0
Shares
Previous Article

Аеропорт Бориспіль збільшив пасажиропотік за допомогою чартерів

Next Article

Перевезення металопродукції по Дніпру зросли на 68%

Related Posts
Total
0
Share