Олімпіада в Токіо породила сотні фейкових сайтів для крадіжки особистих даних

За даними японського університету Васеда в інтернеті виявлено 1753 доменних імені, які мімікрують під адреси офіційних сайтів, що здійснюють інформаційну підтримку Олімпійських та Паралімпійських ігор в Токіо. При цьому майже 150 з них призначені для крадіжки персональних даних, повідомляє Mainichi Shimbun.

У доповіді повідомляється, що команда дослідників вивчила доменні імена, що містять поєднання на кшталт “tokyo” “2020” і “olympic”, багато з яких складені таким чином, що можуть бути легко прийняті за адреси офіційних олімпійських сайтів.

Серед 1753 доменних імен виявлено 148, які з високою часткою ймовірності створені саме для введення користувачів в оману і інфікування комп’ютерів і / або крадіжки персональних даних в процесі серфінгу або заповнення форм.

Вже повідомлялося, що персональні дані і паролі покупців квитків на Олімпіаду і волонтерів викладали в вільний доступ в інтернет. Хакери крадуть дані за допомогою подібних фейкових ресурсів, а Міжнародний олімпійський комітет неодноразово закликав підвищити пильність.

Підроблені сайти з’явилися в інтернеті на початку поточного року — за їх допомогою нібито можна було придбати квитки на популярні олімпійські змагання і заходи. Примітно, що багато хто з цих сайтів опинилися так слабо захищені, що були атаковані іншими хакерськими угрупованнями, тому дані людини, яка через необережність внесла особисті відомості на такому ресурсі, зазвичай крали не один, а кілька разів різними незалежними злочинними співтовариствами. Хоча багато сайтів вже заблоковані завдяки скаргам користувачів, зникнення небезпечних тематичних ресурсів не передбачається до закінчення Олімпійських ігор.

На додаток зловмисники використовують численні альтернативні способи обману, включаючи розсилку фальшивих повідомлень та електронної пошти з посиланнями на фішингові сайти або шкідливе програмне забезпечення.

Нагадаємо, що світові витрати на технології та послуги, пов’язані з інформаційною безпекою та управлінням ризиками, в цьому році виростуть на 12,4% і досягнуть 150,4 млрд доларів.

Як вже повідомляло NotaВene, кількість кібератак у світі в першому кварталі поточного року збільшилася на 17% в порівнянні з аналогічним періодом минулого. Найбільш використовуваним інструментом для кібератак стали програми-вимагачі.

Варто зазначити, що компанія McAfee підрахувала збитки від хакерів у 2020 р. Кіберзлочинність обійшлася світовій економіці більш ніж в 1 трлн доларів США. Це більше 1% світового ВВП. У порівнянні з 2018 р цей показник зріс більш, ніж на 50%. Тоді він становив близько 600 млрд дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Піврічний прибуток LVMH зріс у десять разів

Next Article

Зеленський змінив головнокомандувача ЗСУ

Related Posts
Total
0
Share