Одне підприємство Ахметова ініціює банкрутство іншого підприємства Ахметова

Господарський суд Донецької області відкрив провадження в справі про банкрутство ТОВ “Гірничі машини – Дружківський машинобудівний завод” (кінцевий бенефіціар — Рінат Ахметов). Згідно з судовими матеріалами, ініціатор відповідної процедури — ПрАТ “Криворізький завод гірничого обладнання” (кінцевий бенефіціар цього підприємства — Рінат Ахметов), повідомляє Фінбаланс.

Варто зазначити, що 17 грудня 2019 р. Господарський суд Донецької області в рамках справи №905/2910/17 визнав банкрутом ПАТ “Дружківський машинобудівний завод” (кінцевий бенефіціар — Рінат Ахметов) та відкрив ліквідаційну процедуру.

ПАТ “Дружківський машинобудівний завод” — виробник гірничошахтного обладнання, пов`язаний з Corum Group (раніше холдинг називався “Гірничі машини”) — підрозділ СКМ, що спеціалізується на виробництві та сервісі обладнання в галузі видобутку, переробки і транспортування корисних копалин, а також проєктуванні і будівництві шахт та інших інфраструктурних об’єктів.

Ухвалою Госпсуду Донецької області від 1 січня 2018 р. у межах справи про банкрутство ПАТ “Дружківський машинобудівний завод” було затверджено реєстр вимог кредиторів підприємства, в який включені в тому числі вимоги Пенсійного фонду (16,3 млн грн), Промінвестбанку (84,5 млн грн), ТОВ “Фінансова компанія “Арсенал” (759,9 млн грн), ПрАТ “Єнакієвський металургійний завод” (100 млн грн), ПАТ “Науково-виробнича компанія “Гірничі машини” (112,3 млн грн), Державна фіскальна служба (37 млн грн).

При цьому суд серед іншого відмовив ліквідатору “Всеукраїнського банку розвитку” у визнанні кредитором боржника на суму 389,8 млн грн (це рішення було залишене без змін постановою Верховного суду від 27 вересня 2019 р.).

Нагадаємо, 25 січня компанія ДТЕК завершила процес повернення шахт Добропіллявугілля з оренди в управління державі. Майновий комплекс Добропіллявугілля перебував в оренді ДТЕК з 2010 р.

У січні 2011 р. компанія ДТЕК підписала з Фондом державного майна договір оренди цілісного майнового комплексу державного підприємства “Добропіллявугілля” на 49 років. Початковий рівень місячної плати за оренду становив близько 7 млн грн, вартість оренди коригується з урахуванням індексу споживчих цін. “ДТЕК Добропіллявугілля” було одним з найбільших вуглевидобувних об’єднань в Україні. До його складу входять шахти “Алмазна”, “Білицька”, “Добропільська”, “Новодонецька” і “Піонер”.

Як вже повідомляв NotaВene, статки українського олігарха Ріната Ахметова, які складають 8,4 млрд доларів, дозволили йому зайняти 298 місце в списку 500 найбагатших людей світу за версією агентства Bloomberg.

Total
8
Shares
Previous Article

Обсяг онлайн-покупок у всьому світі зріс у минулому році на 900 млрд дол.

Next Article

Укртатнафта вперше за шість років отримала прибуток

Related Posts
Total
8
Share