Одеський припортовий завод зупиняє роботу через високі ціни на газ

ПАТ “Одеський припортовий завод” зупиняє роботу на фоні високих цін на природний газ, повідомляє перший заступник директора ОПЗ Микола Щуріков.

“Факт, що “вікно можливостей”для стабілізації заводу закрилося. Кожна нова влада робить однакові помилки, намагаючись видавити з заводу все, що можливо”, — пише він. Щуріков стверджує, що сьогодні технічний стан заводу найгірший за останні роки. “Але сподіваюся, що тепер, коли немає з чого гріти руки, які нічого не брали, є шанс провести приватизацію”, – зазначає Щуріков.

ОПЗ є одним із найбільших хімічних заводів України і великим споживачем природного газу, який завод використовує, як основну сировину для виробництва аміаку та карбаміду. Середньодобове споживання газу підприємством складає близько 2 млн куб м.

Нагадаємо, ОПЗ на початку серпня 2019р відновив роботу після простою більш, ніж рік. Завод уклав договір на поставку газу за давальницькою схемою з ТОВ “Агро Газ Трейдінг” (АГТ). З початку роботи АГТ поставило для ОПЗ майже 1,4 млрд куб м природного газу. За два роки роботи на потужностях ОПЗ було виготовлено 1,62 млн т карбаміду і 175,2 тис т аміаку. Понад 90% продукції виробництва ОПЗ було відправлено на експорт. У топ-5 найбільших споживачів карбаміду увійшли Індія, Італія, Туреччина, Мексика і Танзанія. Водночас найбільшими імпортерами аміаку стали Туреччина, Греція та Болгарія.

Як вже повідомляло NotaВene, за підсумками 2020 р виробництво азотних добрив в Україні склало 5,1 млн т в фізичній вазі. Загалом обсяг виробництва зріс на 35% порівняно до 2019 р, що є найвищим показником починаючи з 2015 р.

В Україні працює п’ять великих заводів з виробництва азотних добрив: три заводи групи Ostchem (Черкаси, Рівне, Сєвєродонецьк), ДніпроАзот і Одеський припортовий завод (ОПЗ).  Заводи Групи Ostchem в 2020 р. виробили 2/3 всіх азотних добрив в Україні. Водночас, найбільший приріст виробництва продемонстрували Сєвєродонецький завод Ostchem і ОПЗ — збільшення в 2,5 рази порівняно до 2019 р. по кожному з підприємств завдяки відновленню стабільної роботи заводів.

Total
0
Shares
Previous Article

Суд визнав банкрутом машинобудівний завод Ахметова

Next Article

Туреччина збільшила імпорт руди з України в 4 рази

Related Posts
Total
0
Share