Обсяги виробництва в металургії зросли на 5,2%

Виробництво в металургії за підсумками березня зросло на 5,2% в порівнянні з падінням на 3,5% в лютому, повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Виробництво у видобутку металевих руд за підсумками березня зросло на 3,2% в порівнянні з ростом на 1,3% місяцем раніше.

Зростання даних показників міністерство пояснює сприятливою кон’юнктурою на зовнішніх ринках чорних металів і залізних руд.

В цілому по промисловості за підсумками березня спостерігається зростання виробництва — на 2,1% в порівнянні з падінням на 4,6% за підсумками лютого. Ситуація в галузях була різноспрямованою:

  • +2,5% — переробна промисловість
  • +7,6% — машинобудування
  • -1,5% — добуваюча промисловість
  • +7,3% — енергетика
  • -2,9% — кокс, нафтопереробка
  • +14,6% — текстильна промисловість

“Поліпшення ситуації в березні майже за всіма основними видами економічної діяльності та більш оптимістичні настрої бізнесу є свідченням адаптації суб’єктів економічної діяльності до перманентних умов карантинних обмежень, які тривають уже більше року”, — йдеться в огляді міністерства.

За підсумками січня-березня Мінекономіки оцінює падіння ВВП України на 2% в порівнянні з січнем-березнем 2020 р.

“У другому кварталі економічне відновлення хоч і продовжить залежати від частоти, тривалості і ступеня жорсткості карантину, але з урахуванням низької бази порівняння минулого року і процесів вакцинації як в світі, так і всередині країни, вийде на позитивний тренд”, — прогнозує міністерство.

Як вже повідомляло NotaВene, у січні-березні поточного року реальний валовий внутрішній продукт України скоротився на 2% порівняно з I кварталом 2020 р. Реальний ВВП у I кварталі 2021 р. зменшився порівняно з попереднім кварталом на 1,1% 

Нагадаємо, виручка металургійних підприємств України від експорту чорних металів у січні-квітні 2021 р. зросла на 38,2% в порівнянні з січнем-квітнем 2020 р. — до 3,72 млрд доларів США.

Total
0
Shares
Previous Article

Індійський чай зростає в ціні через спалах коронавірусу

Next Article

Рентабельність виробництва автобусів в Україні складає 7%-10%

Related Posts
Total
0
Share