Обсяг злиттів і поглинань c початку року досяг рекордних 1,3 трлн дол.

У першому кварталі поточного року обсяг злиттів і поглинань (M & A) в світі досяг 1,3 трлн доларів, що стало рекордним показником з 1980 р., повідомляє NASDAQ.

У порівнянні з першим кварталом минулого року кількість угод M & A виросла всього на 6%, проте за обсягом угод зростання складає 93%. Майже половина угод була здійснена в США — 654 млрд дол., зростання на 160%. На другому місці йде Європа з 277 млрд дол. і зростанням на 24,5%, на третьому — Азія з 206 млрд дол. і зростанням на 44,9%.

Аналітики вважають, що зростання M & A пояснюється цілою низкою причин — відновленням світової економіки і ділової активності після масштабних коронавірусних обмежень минулого року; запуском в США програми стимулювання економіки на 1,3 трлн дол., яка крім іншого допомагає компаніям і інвестфондам простіше залучати капітал для угод.

Крім того, експерти відзначають бурхливе зростання популярності спеціалізованих компаній-пустушок (Special-purpose acquisition company, SPAC), за допомогою яких учасники ринку ще в минулому році стали активно виходити на біржу, а в нинішньому році — й здійснювати злиття. “Це найбурхливіший ринок M & A, який я міг спостерігати останні 20 років, — цитує Reuters співдиректора департаменту Goldman Sachs по ринку M & A Коліна Райана. — Ми зараз переживаємо таку ринкову кон’юнктуру, коли активи знаходяться в більшому дефіциті, ніж доступний капітал.

Нагадаємо, американський фондовий індекс Dow Jones 10 березня виріс на 464 пункти і закрився на рекордній за весь час позначці 32 295 пунктів. Це перше закриття торгів в поточному році на рівні вище 32 тис. пунктів.

Як вже повідомляв NotaВene, 31 березня президент США Джозеф Байден представив план, що передбачає інвестиції в різні інфраструктурні проєкти, в розмірі 2,3 трлн доларів. За його словами, йдеться про “найбільші інвестиції в американські робочі місця з часів Другої світової війни”.

Total
0
Shares
Previous Article

Товарообіг України зріс на 12%

Next Article

Тайванська TSMC готова витратити 100 млрд дол. на розширення виробництва мікросхем

Related Posts
Total
0
Share