Обсяг внутрішнього туризму в Україні в 2020 р. скоротився на 2 млн осіб

Пандемія коронавірусу надала поштовх для українського внутрішнього туризму. Паралельно зі скороченням кількості туристів, розвивається інфраструктура, відкриваються нові маршрути та локації для відпочинку, розповідає NotaВene.

Минулого року через обмеження в роботі залізниці та інших видів громадського транспорту, дуже багато українців не змогли дістатися місць відпочинку до середини липня.

За оцінкою голови правління Асоціації індустрії гостинності Олександра Лієва, якщо в 2019 р. виїзний туризм становив 5 млн осіб, а внутрішній — 7 млн ​​осіб, то в 2020 р. ці цифри склали 1 млн і 5 млн осіб, відповідно. “Це очевидні показники, засновані на даних Укрзалініці та авіакомпаній. За багатьма іноземними і внутрішніми напрямками турпотік впав на 30%, а за деякими — і на 50%”.

У 2020 році українські готелі та інші засоби розміщення туристів знизили ціни на свої послуги на 20-25%, стверджує директор Центру розвитку туризму Володимир Царук. В основному це стосувалося місць для економ-відпочинку, зазначає він.

Проте українській готельній інфраструктурі ще далеко до того, щоб зрівнятися з популярними зарубіжними курортами. “Ми відстаємо від ЄС за показником середньої кількості номерів на душу населення майже в три рази, — говорить Лієв. Занадто мало бажаючих системно інвестувати в турбізнес в Україні, щоб, наприклад, розвивати курорти Причорномор’я або Приазов’я”.

Нагадаємо, внесок туристичної індустрії в глобальний ВВП у 2020 р. знизився на 49,1% до 4,7 млрд дол., тоді як у 2019 р. цей показник становив 9,2 млрд дол.

Як вже повідомляло NotaВene, постраждалі від пандемії компанії оптимізують видаткову частину бюджетів і під скорочення потрапляють закордонні відрядження. Вимога скоротити кількість викидів вуглекислого газу до рівня, обумовленого в Паризькому угоді, також відбивається на зниженні числа ділових поїздок.

Total
0
Shares
Previous Article

Укртрансгаз скоротив збиток у 540 разів

Next Article

Авіаперевезення вантажів в березні встановили світовий рекорд

Related Posts
Читать дальше

Виробники зеленої електроенергії відсудили у держави 770 млн грн

Господарський суд Києва задовольнив низку позовів виробників “зеленої” електроенергії до державного підприємства “Гарантований покупець” про стягнення заборгованості за…
Total
0
Share