Обсяг валютних інтервенцій НБУ в січні перевищив 500 млн дол.

Зниження курсу гривні по відношенню до іноземних валют зумовлювається перевищенням попиту на валюту над її пропозицією. За даними Національного банку, минулого тижня чистий попит на іноземну валюту в середньому на день становив близько 90 млн доларів США. Станом на 18 січня обсяг валютних інтервенцій НБУ вже перевищив 500 млн дол., повідомляє NotaВene.

Наявний ажіотажний попит на іноземну валюту та зменшення її пропозиції пояснюється ризиками військового вторгнення Росії. Упродовж більшої частини січня Національний банк проводив валютні інтервенції для згладжування коливань курсу та задоволення підвищеного попиту на іноземну валюту. За тиждень з 10 січня по 14 січня НБУ продав іноземної валюти на 331 млн дол. Ще раніше, з 4 по 6 січня 2022 р., валютні інтервенції НБУ становили 100 млн.

Отже, від початку року обсяг валютних інтервенцій Національного банку вже перевищив 500 млн дол.

Слід зазначити, що в минулому році НБУ здебільшого викупав надлишок іноземної валюти на ринку, завдяки чому сальдо чистих валютних інтервенцій становило 2,02 млрд. дол. Це стало основною причиною збільшення міжнародних резервів України на 1,8 млрд дол. або на 6,2%, і на початок 2022 р. їхній обсяг досяг 30,94 млрд дол.

У даний час Україна має “подушку безпеки” у вигляді накопичених валютних резервів для безпечного проходження нетривалого періоду турбулентності про всяк випадок, розповідає доктор економічних наук, директор з наукової роботи Growford Institute Тетяна Богдан спеціально для NotaВene.

Нагадаємо, що у 2021 р. населення продало валюти на 26,208 млрд дол. і купило на 24,614 млрд дол. Чистий продаж склав 1,594 млрд дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Укрзалізниця збільшила продаж квитків онлайн до 68,5%

Next Article

ЄС споживає 22% енергії з відновлюваних джерел

Related Posts
Total
0
Share