Обсяг торгівлі агропродукцією між Україною та ЄС збільшився на 20%

У січні-вересні поточного року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом збільшився проти минулорічних показників за відповідний період на 20 % і сягнув показника у 8,4 млрд доларів США, повідомляє Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки“.

За словами старшого наукового співробітника відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” Богдана Духницького, відбулося зростання позитивного для нашої країни сальдо до 2,4 млрд дол., оскільки збільшення вітчизняного експорту (+0,8 млрд дол.) випередило нарощування закупівель у представників країн-членів ЄС (+0,5 млрд дол.).

Найбільшими торговими партнерами для України в Європейському Союзі залишаються шість держав: Нідерланди, Польща, Німеччина, Італія, Іспанія, Франція.

“Сукупна частка цих держав становить близько 71% обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими продуктами. Очевидно, потенціал у цій сфері щодо інших країн угруповання для України далеко не вичерпано”, — вважає Духницький.

За даними на середину жовтня 2021 р, вітчизняні експортери вже повністю використали безмитні експортні квоти на постачання до Євросоюзу меду, яблучного та виноградного соків, ячмінної крупи та борошна, консервованих томатів, обробленого крохмалю, а також квартальні квоти на яйця та м’ясо птиці.

“Цього року стимулюючим чинником для нарощування вітчизняного аграрного експорту до країн Євросоюзу є зростання цін на світових ринках зернових та олійних культур разом із очікуваннями дуже гарного врожаю”, — зазначає Духницький.

Нагадаємо, що Україна за обсягами імпорту в ЄС товарів сільськогосподарського виробництва в період з січня по квітень 2021 р знаходилася на четвертій позиції.

До найбільших постачальників агропромислового імпорту в Європейський Союз за перші чотири місяці поточного року увійшли Бразилія, Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Україна і Китай. На ці країни припадає 34% від загального обсягу імпорту сільскогосподарської продукції. 

Як вже повідомляло NotaВene, поставки української сільгосппродукції до Європейського Союзу в 2020 р становили 6,7 млрд доларів США, зменшившись в порівнянні з показником попереднього року на 10,7%.

Total
0
Shares
Previous Article

Імпорт вугілля зріс у два рази

Next Article

Попит на валюту з боку фізосіб досяг 200 млн дол.

Related Posts
Total
0
Share