Обсяг мобільного трафіку за 10 років зріс у 300 разів

Компанія Ericsson опублікувала нову доповідь Mobility Report, в якій зібрала, узагальнила та проаналізувала дані про ринок мобільного зв’язку за 10 років — у 2011 р вона зробила першу доповідь, присвячену тенденціям у галузі. Додатково оприлюднено прогноз розвитку ринку зв’язку до 2027 р.

Ericsson вважає, що 5G може стати найшвидшим за темпами запровадження стандартом мобільного зв’язку за всю історію. Очікується, що вже до кінця поточного року у світових мережах п’ятого покоління буде 660 млн абонентів. Лише у третьому кварталі додалося 98 млн нових користувачів 5G, у той же час кількість користувачів 4G у світі зросла на 48 млн. Ймовірно, до кінця року зв’язком п’ятого покоління користуватимуться понад 2 млрд людей.

За прогнозами компанії 5G стане домінуючою мобільною технологією вже до 2027 р, на той час її охоплення становитиме 75% населення планети, на неї припадатиме 62% глобального трафіку смартфонів.

З 2011 р впровадження мереж 4G LTE стало ключовим фактором, що сприяв появі 5,5 млрд нових користувачів смартфонів по всьому світу. Усього на ринок випущено понад 20 000 моделей апаратів із підтримкою 4G. При цьому 5G впроваджується майже втричі швидше, ніж впроваджувалась технологія зв’язку попереднього покоління.

Це сприяє швидкому зростанню мобільного трафіку. У порівнянні з минулим роком він зріс на 42%, у ІІІ кварталі 2021 р склавши 78 ексабайт, включаючи трафік, що генерується стаціонарними бездротовими сервісами. Тільки в ІІІ кварталі 2021 р мобільний трафік був більшим, ніж весь мобільний трафік з початку часу до кінця 2016 р. За статистикою Ericsson зараз мобільні мережі передають у 300 разів більше даних, ніж 10 років тому. Очікується, що до кінця 2027 р загальний обсяг мобільного трафіку сягне 370 ексабайт.

Варто зазначити, що заступник генерального менеджера тайванської компанії MediaTek Сюй Цзінцюань вважає, що продажі смартфонів з підтримкою мобільного зв’язку п’ятого покоління (5G) в поточному році досягнуть позначки в 500 млн штук.

Як вже повідомляло NotaВene, за результатами дослідження швидкості інтернету Україна посіла 77 місце серед 224 країн — в 2020 р вона перебувала на 92 позиції рейтингу.

Нагадаємо, що результати дослідження Cable показують, що в Україні — найдешевший в світі широкосмуговий доступ до інтернету в світі. Середня вартість пакета складає 6,41 доларів США на місяць.

Total
0
Shares
Previous Article

Тель-Авів вперше очолив рейтинг найдорожчих міст світу

Next Article

Запаси автомобільних чіпів збільшилися вперше у 2021 р

Related Posts
Total
0
Share