Обсяг M&A у світі в 2021 р досяг нового рекорду

Обсяг угод зі злиття та поглинання (M&A) у світі в 2021 р досяг рекорду, у тому числі завдяки низьким відсотковим ставкам і великій кількості вільних коштів, повідомляє The Wall Street Journal.

Загальна вартість глобальних угод, за даними до 21 грудня, становила 5,7 трлн доларів США, що на 64% перевищило показник за аналогічний період минулого року. При цьому їхня кількість зросла на 22% — до 59,748 тис.

Для проведення угод компанії використовували гроші, накопичені на ранніх стадіях пандемії. Обсяг коштів та їх еквівалентів у компаніях, акції яких входять до розрахунку індексу Standard & Poor’s 500, у третьому кварталі збільшилися на 11% у річному вираженні — приблизно до 3,78 трлн дол., за даними S&P Global Market Intelligence.

На частку злиття за участю спеціалізованих компаній зі злиття та поглинання (SPAC) цього року припало 11% від загального обсягу угод M&A, за даними Dealogic на 8 грудня. За підсумками всього минулого року цей показник становив 6%.

Великі угоди року, що минає

До гучних новин у 2021 р увійшло рішення AT&T Inc. та Discovery Inc. об’єднати медіа-активи у нову компанію з лістингом на біржі. Вона одержала назву Warner Bros. Discovery.

За умовами угоди AT&T отримає 43 млрд дол., і її акціонерам належатиме 71% нової компанії, акціонерам Discovery — 29%. AT&T планує завершити угоду у середині 2022 р. Портфель Warner Bros Discovery об’єднає більше 100 добре відомих і популярних у всьому світі брендів, включаючи HBO, Warner Bros., Discovery, DC Comics, CNN, Cartoon Network, HGTV, Food Network, TNT, TBS, Eurosport, TLC, Animal Planet та інші.

Платіжна компанія Square Inc., очолювана генеральним директором Twitter Джеком Дорсі, влітку домовилася про покупку австралійської фінтех-компанії Afterpay Ltd. приблизно за 29 млрд дол.

Крім того, під кінець року було оголошено ще про одну мега-угоду, в рамках якої американський розробник програмного забезпечення Oracle Corp. купує Cerner Corp., що спеціалізується на електронних медичних картах, за 28,3 млрд дол.

Ще одна причина рекордних показників

Крім низької вартості запозичень та достатніх обсягів вільних коштів, ще однією причиною сплеску M&A аналітики називають перегляд компаніями планів розвитку та портфелів активів. Хтось вирішив позбавитися певних видів бізнесу, хтось купував сторонні компанії для розширення.

Наприклад, деякі компанії набували технологічні фірми, щоб покращити свої цифрові можливості, тоді як інші підбирали конкурентів для нарощування обсягів продажів.

Так, у листопаді Signet Jewelers, яка володіє однією з найбільших мереж ювелірних магазинів у США, Канаді та Великій Британії, придбала роздрібного продавця весільних прикрас Diamonds Direct USA Inc. за 490 млн дол.

Прогноз на 2022 р

Очікується, що багато з факторів, які підштовхували компанії до укладання угод M&A у 2021 р, збережуться і наступного року, кажуть юристи та консультанти зі злиття та поглинання.

Однак очевидно, що найближчим часом відбудуться зміни, які можуть сповільнити темпи корпоративних об’єднань. До них входить підвищення відсоткових ставок Федеральною резервною системою США, що може збільшити фінансові витрати компаній, а також посилення контролю з боку антимонопольних регуляторів, пише WSJ.

Крім того, ще тільки належить з’ясувати, чи вплинуть нові штами COVID-19, у тому числі “омікрон”, на закінчення угод, зазначають консультанти.

За словами Коліна Віттмера з PricewaterhouseCoopers, напередодні 2022 р низка економічних факторів передбачає, що кількість угод M&A залишиться значною. У тому числі він має на увазі зростання економіки США, високі корпоративні доходи та суттєві залишки коштів на балансах.

Нагадаємо, що глобальна активність у сфері злиттів і поглинань (M&A — мerging and acquisition) в травні досягла рекордного рівня третій місяць поспіль. Вартість угод, оголошених з січня по травень, досягла рекордних 2,4 трлн дол.

Як вже повідомляло NotaВene, в 2021 р в Україні обсяг анонсованих та завершених угод злиття та поглинання (M&A), включаючи корпоративні угоди, угоди з приватизації та венчурні угоди з технологічних компаній, збільшився на 80% порівняно з 2020 р — до 2,14 млрд дол. Кількість угод M&A зросла на 35% — до 108.

Total
0
Shares
Previous Article
У TikTok з'явиться власний сервіс електронних платежів

TikTok обійшов Google за відвідуваністю

Next Article

Надходження до бюджету від оренди держмайна зросли на 23%

Related Posts
Total
0
Share