Оборот світової торгівлі до кінця року зросте на 10,8%

Оборот світової торгівлі за підсумками 2021 р зросте на 10,8%, а в 2022 р зростання сповільниться до 4,7%, повідомляє Світова організація торгівлі (СОТ).

Світова організація торгівлі поліпшила прогноз зростання світової торгівлі на поточний рік. Але в той же час попередила про посилення регіональних відмінностей в світі.

За прогнозами СОТ, оборот світової торгівлі за підсумками 2021 р зросте на 10,8%, а не на 8%, як організація передбачала в березні. У 2022 р зростання сповільниться до 4,7%, а не до 4%.

У квартальному розрахунку рік до року оборот торгівлі зріс на 22% у другому кварталі 2021 р. У третьому кварталі зростання знизиться до 10,9%, у четвертому — до 6,6%, що відображає спад і відновлення 2020 р.

Світовий ВВП в 2021 р зросте на 5,3% (березневий прогноз — 5,1%), у 2022 р — на 4,1% (3,8%).

Траєкторія нинішнього прогнозу близька до оптимістичного варіанту попереднього, проте ризики. пов’язані з припиненням ланцюжків поставок і спалахом пандемії коронавірусу, можуть ускладнити ситуацію.

Економічні відмінності між різними регіонами в світі залишаться значними і навіть зростуть: імпорт в Азії збільшиться на 9,1%, в групі найменш розвинених країн впаде на 1,6%.

Торгівля послугами, ймовірно, відставатиме від торгівлі товарами, особливо в секторах, пов’язаних з подорожами і відпочинком.

Нагадаємо, що Організація Об’єднаних Націй прогнозує, що відновлення світової торгівлі знову сповільниться в І кварталі 2021 р на тлі пандемії коронавірусу. Конференція ООН з торгівлі і розвитку очікує падіння торгівлі товарами на 1,5% в порівнянні з попереднім кварталом і падіння торгівлі послугами на 7%.

Як вже повідомляло NotaВene, щорічний огляд PwC стверджує, що світовий ринок розваг і медіа (E&M) збільшиться на 6,5% в 2021 р і на 6,7% в наступному році, чому сприяє високий попит на цифровий контент і рекламу.

Total
0
Shares
Previous Article

Половина енергоблоків Центренерго не працюють через брак палива

Next Article

Нова Пошта доставлятиме міжнародні вантажі власними літаками

Related Posts
Читать дальше

Укрзалізниця змінює тимчасово виконуючого обов’язків голови правління

Наглядова рада АТ “Укрзалізниця” задовільнила заяву про звільнення тимчасово виконуючого обов’язки голови правління Івана Юрика. Новим тимчасово виконуючим…
Total
0
Share