Об’єднана гірничо-хімічна компанія стоїть першою у черзі на приватизацію

Верховна Рада незабаром має розблокувати процес “великої приватизації”. Голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко стверджує, що першою серед великих держпідприємств буде виставлена на продаж Об’єднана гірничо-хімічна компанія — один із найбільших виробників титану в світі, повідомляє Німецька хвиля

“Першою буде “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” — один із найбільших виробників титану в світі. Стартова ціна буде близько трьох-чотирьох мільярдів гривень. Це компанія експортно орієнтована, її продукцію купують по всьому світу, тож це хороший актив для іноземних інвесторів”, — заявив Сенниченко.

За словами голови ФДМ, приватизація також очікує на завод “Більшовик” у Києві, “від якого, по суті, лишилася лише територія. Це буде продаж об’єкта під real estate development. Наступний — готель “Президент Готель”.

Сенниченко нагадав, що в планах великої приватизації — провести конкурс з продажу останніх шісти обленерго, в ких є державна частка.

“В Україні на сьогодні 3600 держпідприємств, якими управляють 96 різних органів. Близько 1000 підприємств потрібно передати на приватизацію. Ми демонополізуємо спиртову галузь, невеличкі готелі, а також працюючі підприємства, які входять до об’єктів великої приватизації, яку ми хочемо запустити цього року. І чим довше Україна тягне, тим гіршим стає стан цих підприємств”, — ділиться планами Сенниченко.

Голова ФДМ зазначив, що “із 420 підприємств на приватизацію, список яких нам передали, 191 не звітує, і ми не змогли знайти їхніх директорів. Ми подали заяву в поліцію про їхній розшук. 89 підприємств у стані ліквідації чи банкрутства, а у 64 підприємств борги в десятки разів перевищують потенційну вартість активів підприємств”.

Варто зазначити, що 10 березня Кабінет міністрів передав до сфери управління Фонду державного майна вісім держпідприємств:  “Екотрансенерго”, Харківське промислово-торгівельне підприємство, Державне науково-технологічне виробниче підприємство “Верес”, “Розрахунково-кліринговий центр”, “Промислово-металургійний консалтинг”, ДП “Держінформаналітіка”, “Полупанівський кар’єр”, а також державну установу “Партнерський фонд”.

Нагадаємо, 24 грудня 2020 р. Кабінет міністрів затвердив законопроєкт про скасування заборони на продаж активів великої приватизації під час карантину. Зокрема, на приватизацію уряд пропонує виставити п’ять ТЕЦ, три обленерго, завод “Більшовик”, Одеський припортовий завод, Об’єднану гірничо-хімічну компанію і “Президент-Готель”.

Як вже повідомляло NotaВene, Фонд державного майна оголосив про проведення конкурсів з визначення радників у процесі приватизації АТ “Херсонська ТЕЦ”, АТ “Дніпровська ТЕЦ”, АТ “Одеська ТЕЦ” та АТ “Криворізька теплоцентраль”.

Total
0
Shares
Previous Article

У всьому світі банки скоротили кредитування галузі викопного палива на 9%

Next Article

Світове виробництво сталі в лютому виросло на 4,1%

Related Posts
Total
0
Share