NVIDIA стала сьомою найбільшою компанією США з капіталізації

На початку тижня розробник чіпів NVIDIA вийшов на сьоме місце за величиною ринкової вартості серед усіх компаній у США, випередивши Meta Platforms, материнську компанію соціальної мережі Facebook. повідомляє MarketWatch.

За даними Dow Jones Market Data, NVIDIA завершила сесію 7 лютого із ринковою вартістю 618,2 млрд доларів США, а Meta закрила торги з ринковою вартістю 612,2 млрд дол. Акції NVIDIA подорожчали за сесію на 1,7%, тоді як акції Facebook втратили у ціні 5,1%. Ще рік тому NVIDIA була 15-ою за величиною компанією США, а два роки тому перебувала на 50-й позиції рейтингу, виходячи з ринкової вартості.

Після оголошення минулого тижня більш слабких, ніж очікували аналітики, результатів за четвертий квартал 2021 р., а також прогнозу, що розчаровує, акції Meta впали в ціні більш ніж на чверть, що стало гіршим результатом усю історію компанії. Цього року компанія може недоотримати до 10 млрд дол. виручки через зміни в політиці конфіденційності iOS, внесених Apple, які обмежують можливість третіх осіб відстежувати дії користувачів в інтернеті.

Meta також доведеться боротися зі зміною користувацьких уподобань, викликаною зростанням популярності сервісу TikTok, хоча у неї є в Instagram схожий сервіс Reels, який набирає популярності серед користувачів.

Нагадаємо, що Intel інвестує 20 млрд дол. в нові фабрики і виробництво чіпів для інших компаній. З 2023 р. компанія планує передати більшу частину виробництва власних мікросхем стороннім виробникам, серед яких TSMC, Samsung і GlobalFoundries. 

Варто зазначити, гостра нестача мікросхем в світовому автопромі утворилася з кількох причин. Перш за все, через коронавірус підскочив попит у основних споживачів мікросхем — виробників ноутбуків (їх стали активніше використовувати через збільшення обсягу дистанційної роботи), настільних комп’ютерів (потужні ПК користувачі в режимі ізоляції ширше застосовують для ігрових розваг), а також смартфонів, планшетів та інших гаджетів. За сплеском попиту не встигають провідні світові виробники напівпровідникової продукції, такі як розташований в Нідерландах NXP Semiconductor і американська Nvidia Corporation.

Як вже повідомляло NotaВene.news, регулятори зі США та Південної Кореї заблокували покупку Magnachip приватним інвестиційним фондом з КНР Wise Road Capital — для того, щоб обмежити доступ Китаю до передових технологій виробництва мікрочіпів.

Total
0
Shares
Previous Article

Імпорт бензину в січні зріс на третину

Next Article

Обсяг виробництва підприємств Укроборонпрому зріс на 48%

Related Posts
Total
0
Share